Rozbité prasátko

Jak vydělat peníze na internetu? Průvodce pro začátečníky!

Kdo by nechtěl vydělat peníze na internetu? Jak to ale provést?

Internet nám všem přináší ohromující a jen těžko uvěřitelné možnosti, o kterých se nikomu ještě před dvaceti lety ani nesnilo. 

Všichni nosíme v kapse zařízení, díky němuž známe během několika vteřin odpověď na jakoukoliv otázku, víme přesně, jak se vymotat z naprosto neznámého města uprostřed Itálie a můžeme si zvěčnit jakýkoliv životní okamžik jediným cvaknutím a následně ho poslat babičce na druhém konci zeměkoule!

Jak to celé ale zpeněžit? Jak vydělat peníze na internetu? Kde začít? A jakou taktiku zvolit?

Rozbité prasátko vám naservíruje hned 5 detailních způsobů, jak proměnit internet v tiskárnu na peníze.

 Z článku se mimo jiné dozvíte, s jakým úspěchem se zatím setkalo moje vlastní online podnikání!

Jak vydělat peníze na internetu?

Některé odkazy v článku mohou být předmětem affiliate marketingu. Přečtěte si, jak Rozbité prasátko vydělává peníze!

055 - jak vydělat peníze na internetu social

5 cest, 1 cíl

Jak vydělat peníze na internetu?

Ze všeho nejdříve si musíte zvolit cestu, na kterou se chcete vydat. A že je z čeho vybírat!

Rozbité prasátko vám nabídne hned 5 cest, po kterých můžete ke svým cílům kráčet. Cesty se liší svou obtížností, časem, který pro úspěch musíte obětovat, každá má svá pro i proti a v neposlední řadě i výsledné částky, na které můžete dosáhnout, se značně rozchází!

Dobrá zpráva?

Všechny cesty můžete libovolně kombinovat, dokonce se domnívám, že jde o nejlepší možný způsob, jak z internetu vyždímat co nejvíce ve vlastní prospěch!

O jakých cestách je řeč?

 • Cesta expertů
 • Cesta podnikatelů
 • Cesta investorů
 • Cesta zaměstnanců
 • Cesta přivýdělků

Síla internetu

Důvodů, proč byste měli usilovat o to, abyste vydělávali peníze na internetu, je několik:

 • Internet je v provozu 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce
 • Nikdy nevíte, kdy může na váš online produkt narazí nový zákazník
 • Na internetu prakticky neexistují geografické hranice
 • Celá planeta může být vaším zákazníkem
 • Můžete mít příjem ze země, v které nepobýváte
 • Internet má extrémně nízké vstupní požadavky – lze začít okamžitě, zadarmo, z pohodlí vašeho obýváku
 • Neexistuje prakticky žádná horní hranice pro vaše zisky
 • Jen vy rozhodujete o své pracovní době a pracovním vytížení
 • Moderní technologie vám umožní vytvořit takový systém, kdy je váš příjem zcela osvobozen od vašeho času a energie
 • Návodů a příkladů hodných následování existuje na internetu nepřeberné množství
 • Internet poslouží i jako skvělý podpůrný nástroj pro optimalizaci osobních financí

Zkrátka a dobře – internet a jeho všudypřítomnost nám všem přináší potenciál pro vydělávání peněz nonstop odkudkoliv a kdykoliv

Než se vrhnete na jednu z 5 cest, jak vydělat peníze na internetu, zkuste se zamyslet nad tím, jaký rozdíl by ve vašich životech udělal měsíční příjem 500 Kč navíc z aktivity, která nesouvisí s vašimi primárními zaměstnáními. 

A jaký rozdíl by udělalo 5.000 Kč? A 50.000 Kč?

Poslední částka by pro většinu lidí byla velmi pravděpodobně zlomová a znamenala by, že by dotyční s klidem mohli opustit svá teplá místečka v nadnárodních korporacích a jít se věnovat tomu, co je opravdu baví a kde jsou svými vlastními nadřízenými.

To je hezká představa!

Začněte zlehka

Ačkoliv vydělat peníze na internetu jednoznačně možné je, rozhodně to není snadné a už v žádném případě to není hned.

V některých odvětvích vám může trvat i dlouhé roky, než dosáhnete na vytouženou metu, váš produkt se stane relevantním a z online aktivit začne plynout nezanedbatelný příjem.

Jestliže čekáte, že vyděláte balík rychle a bez práce, jste na špatných stránkách. 

Některé způsoby, jak vydělat na internetu rychle existují (viz Cesta přivýdělků), ale takové způsoby bývají zpravidla omezené výší zisků nebo mohou být poměrně riskantní.

Důraz v textu je kladen především na aktivity, do kterých musíte vložit nějaký životní kapitál – práci, energii, čas, kreativitu nebo peníze.

Proto všechny, kdo se do online vydělávání pouštíte, vybízím, abyste začali zlehka, měli trpělivost a byli si vědomi, že časová a případně finanční investice, kterou do vašich online produktu vložíte, se nemusí vyplatit.

Rozhodně nedoporučuji podat výpověď z dobře placené práce v situaci, kdy jste vydělali první tisícovku na internetu. Může se také stát, že ta by mohla být na dlouhou dobu tisícovka poslední.

první zákazník na internetu

Trojúhelník úspěchu

Jsem přesvědčen o tom, že jste-li ve vašich životech v nějakém snažení konzistentní a systematičtí, vašich cílů dosáhnete a je jedno, zda jde o uběhnutí maratonu nebo vybudování pasivního příjmu z internetu.

Přijde-li na vydělávání na internetu, konzistence bohužel není všechno.

Abyste vybudovali značku, produkt, úspěšný blog nebo třeba dividendový příjem z investic, potřebujete více než jen soustavné úsilí.

Musíte na to jít od lesa!

Projekt vás musí bavit

Projekt vás v první řadě musí bavit. 

Velmi populární rada zní:

Následujte svoji vášeň.

Podle mě je tohle mylný předpoklad pro vybudování něčeho, co vám na internetu (a nejen tam) může vydělat peníze. Těžko zpeněžíte vášeň ke sledování sportu, animovaných filmů nebo scrollování Instagramem.

Mnohem lepší rada je:

Udělejte si vášeň z toho, co děláte!

Všichni mi snad dáte za pravdu, že když děláte to, v čem jste dobří, často vás taková činnost baví.

Když chcete vydělávat peníze na internetu, pro váš projekt se musíte nadchnout a nesmí vám to připadat jako povinnost a ztráta času.

Projekt musí růst

Prvních několik měsíců si váš blog bude číst tak maximálně vaše maminka a váš fyzický výrobek si na e-shopu koupí jen kamarád po několikahodinovém přemlouvání v hospodě.

To je v pořádku. Začátky jsou těžké a jen v extrémně raritních případech dojde k tomu, že nově vzniklá firma nebo blog vystřelí okamžitě vzhůru ke hvězdám (bohužel právě o takových případech zpravidla všichni slyší).

I firmy Alza nebo Seznam nějak začínaly.

Využijte chvíle, kdy je vaše online přítomnost zcela irelevantní, k tomu, abyste experimentovali, zkoušeli a testovali. Nikoho neurazí špatný článek nebo gramatické chyby, když si vaší tvorbu nikdo nečte. Čím více toho vyzkoušíte, tím větší vzorek toho, co funguje a co nikoliv, budete mít.

Pozor – jestliže si váš produkt nikdo nekoupí ani po několika měsících nebo váš blog pravidelně navštěvuje jen bot z Číny, něco je špatně a je potřeba to změnit.

Není nutné vyrůst do kolosálních rozměrů, ale pozvolný růst vás utvrzuje v tom, že to, co děláte, má smysl. To vás pak povzbudí v dalším snažení a cyklus se opakuje.

jak vydělat peníze na internetu růst

Projekt musí vydělávat

Rozbité prasátko je můj druhý online projekt. Před několika lety jsem si založil blog osobní, kam jsem sdílel příběhy z mého tehdejšího výměnného studijního pobytu v Kostarice. 

Blog mě strašně bavil, ale po návratu jsem ztratil nejen důvod PROČ, ale absence jakéhokoliv příjmu ve mně vzbudila i otázku JAK.

Provozování online stránek je sice relativně levné, ale není to zadarmo. A to ani nemluvím o množství práce, která do takového úsilí putuje.

Váš projekt si na sebe musí vydělat.

Jen velmi málo lidí je v situaci, kdy si může dovolit dělat to, co je baví, a zcela opomíjet fakt, že je celá jejich zábava extrémně ztrátová.

Všichni ostatní se musí zamyslet nad tím, jak svoji myšlenku zpeněžit, jelikož stejně jako růst, plynoucí příjem vám validuje vaše nápady a co víc, může vám jednou umožnit se projektu věnovat plnohodnotně.

Sladké plody vaší práce

Každý podnikatel mi dá za pravdu, že není nic krásnějšího než první zákazník.

Zde je můj příběh první affiliate konverze z blogu Rozbitého prasátka.

Moje první vydělané peníze z blogu Rozbitého prasátka přišly v nejméně očekávanou chvíli, kdy jsem zrovna přistál v Saudské Arábii (neptejte se) a po příchodu na hotelový pokoj jsem se připojil k internetu.

Přišel mi nezvyklý email od P2P investičního portálu Mintos. V té době jsem používal na svém blogu odkaz, kdy mi Mintos v případě konverze návštěvníka stránek na zákazníka vyplatí malou provizi.

Co se nestalo – asi rok od založení blogu Rozbité prasátko jsem vydělal prvních sto korun (přesně 4,93 EUR)!

mintos první odměna

Asi nemá cenu zmiňovat, že těchto v přepočtu asi sto korun pro mě mělo v ten okamžik větší hodnotu než můj nadprůměrný měsíční plat v Německu. 

Byly to moje peníze vydělané mým vlastním produktem, v tomto případě článkem.

Všem z vás přeji takový pocit zažít a je jedno, zda to bude první affiliate konverze, první prodaný e-book nebo první student ve vašem online tutoringu.

Není nic krásnějšího než první zákazník.

A jak toho dosáhnout? Jak vydělat peníze na internetu? Přichází na řadu zmíněných 5 cest, které na cestě za penězi můžete zvolit!

Cesta expertů

Na cestu expertů nebo tzv. influencerů se může vydat úplně každý! Jediným předpokladem je, že o tématu, o kterém vytváříte obsah a z nějž chcete vydělávat, musíte vědět o něco víc než průměrný Lojza od vedle.

Na cestu experta jsem se vydal i já osobně.

Pro mě byly ústředním tématem peníze, pro vás to může být grafika, oprava automobilů, make-up, udělej-si-sám nápady, fotografie, vaření, psychologie, podnikání, počítačové hry, cizí jazyky, kultura, fitness, zdravá výživa, veganství, příprava kávy, cestování, pivovarnictví, zahradničení nebo politické komentáře. Dokonce už jsem narazil na extrémně úspěšný australský podcast o porodech a mateřství!

“Expert” je v tomto případě hodně zveličený výraz. Osobně se za žádného finančního guru nepokládám, ale faktem je, že za dobu, kdy o penězích píšu, jsem se už stihl leccos naučit.

Na cestě expertů je extrémně důležité, aby vás téma bavilo. Proč byste měli psát o dietách, jestliže vás trápí nadváha a nic vám téma zdravé výživy neříká?

Čím více o tématu píšete, tím více si prohlubujete znalosti a tím pravděpodobnější pak je, že v očích vašich čtenářů za takového “experta” rozhodně považováni budete. Čím větší publikum budete oslovovat, tím větší hodnotu bude vaše slovo v komunitě mít a tím více ze své činnosti můžete vytěžit.

Předpoklady

Abyste se mohli vydat na cestu expertů a vydělat peníze na internetu, musíte splňovat několik předpokladů.

Nadprůměrná znalost tématu

Vydáte-li se na cestu expertů, jako experti rozhodně nezačínáte. V počátcích je rozhodující vaše nadšení pro věc a lehce nadprůměrná znalost tématu.

Jak víte, že máte nadprůměrnou znalost daného tématu, v kterém byste se chtěli stát expertem? Zkuste během 3 minut na papír vypsat 20 témat, o kterých byste dokázali chvíli povídat, napsat krátký článek nebo víte, že by vás téma při nejmenším zajímalo.

Zde je příklad pro Rozbité prasátko:

Není to dvacet, ale trvalo mi to asi 45 vteřin. Když v tomto cvičení uspějete, máte potenciál na to, stát se experty, protože víte, co by vaše běžné čtenáře mohlo trápit a s čím jim vy dokážete pomoci.

Jako experti musíte svým čtenářům servírovat odpovědi na jejich palčivé otázky. A koneckonců si na ně odpovídat i vám samotným.

napište knihu

Médium

Jsem přesvědčen o tom, že nejlepším médiem na to, stát se experty na jakékoliv téma, je vlastní webová stránka, tedy blog.

Důvod je takový, že pokud máte vlastní blog, nikdo vám nediktuje podmínky toho, jak ho používat, co na něm smíte a nesmíte zveřejňovat nebo jakým způsobem z něj budete vydělávat.

Jasně, tvorba blogu není jen tak, ale rozhodně to zvládnou i méně technicky nadaní jedinci mezi vámi! V příštím článku vám ukážu, jak na to (samozřejmě s přidanou hodnotou, tedy jak z blogu vydělat peníze)!

Že se vám nechce čekat? Tak mrkněte na kurz zdarma od Patta Flynna, který v začátcích pomohl mně!

patt flynn jak začít od nuly

Jistě budete namítat, že i Youtube nebo Instagram mohou být skvělými zdroji příjmu. To je jistě pravda, ale pokud je váš příjem založen jen na jedné jediné platformě, kterou navíc ani nevlastníte, jste vydáni na milost či nemilost tohoto média.

To je riziko, které já osobně nejsem ochoten podstoupit. Stejně jako investice, i vydělávání na internetu je potřeba diverzifikovat. K tomu používám jako výchozí platformu moji vlastní webovou stránku a jsem affiliate partnerem několika různých společností. 

A brzy chci vydat vlastní produkt!

Publikum

Nebojte, každý, kdo začíná, začíná na nule. Vaším cílem na cestě expertů je oslovovat čím dál tím větší zástupy lidí.

Opět nebudu zabíhat do detailů, ale pokud by vás zajímalo, jak na to, navštivte stránku Neilpatel.com, která se tématem marketingu a SEO (search engine optimization) zabývá lépe než jakákoliv jiná.

Moje rada, jak oslovit co největší publikum? 

Tvořte epický obsah!

Výstup vaší práce musí být vždy tím nejlepším, čeho jste v té chvíli schopni.

Cíl

Pro experty je nejdůležitější vybudovat si dostatečně velkou základnu fanoušků, kterým mohou servírovat své produkty v různých formách.

Odbornost

Jako experti na téma pravděpodobně nezačínáte, ale budete-li konzistentní, jednou se jím bezpochyby stanete.

To pořád ale neznamená, že jste nejpověřenějším člověkem na dané téma. Jen ve FB skupině Rozbitého prasátka jsou tucty lidí, kteří toho o investování vědí MNOHEM více než já! Rozhodně se od nich mám co učit!

Cesta expertů je především o tom mít chuť na sobě pracovat a neustále se zlepšovat.

Někdo váš obsah bude hltat, někoho jím inspirujete, někdo o vás bude pochybovat a určitě se najdou tací, kteří vám nebudou moct přijít na jméno.

Důležité je, že jste s tím, o čem píšete, konzistentní, a že je poznat, že o tématu něco víte a sami vlastní rady praktikujete.

Důvěra

Není nic horšího, než budovat dlouhé roky důvěru se svým publikem a pak o ní kvůli jednomu nerozumnému finančně motivovanému rozhodnutí během okamžiku přijít.

Důvěra s vašimi čtenáři, posluchači či fanoušky je obrovsky důležitá a mělo by být vaší prioritou ji neustále budovat a zlepšovat.

Proč by vám měli ostatní věřit, jestliže tomu, o čem píšete nebo mluvíte, nevěříte ani vy samotní?

Obsah rozhoduje

Nejlepším způsobem, jak rozrůst svou základnu čtenářů, posluchačů, followerů atd., je produkovat skvělý obsah.

To se snadno řekne, ale hůře provádí.

Smyslem vyhledávače Google je odpovídat lidem na otázky. Když budete tvořit obsah, ve kterém toho dosáhnete, obsah bude podložený, dobře zpracovaný, srozumitelný, bude vybízet k akci a lidé v něm budou nacházet hodnotu, Google si vás všimne a začne váš obsah preferovat.

Tím nechci říct, že zrovna já to dělám ze všech nejlépe nebo že Rozbité prasátko je nejlepším zdrojem odpovědí na finanční otázky (k tomu mám ještě zatraceně daleko), ale snažím se o to, aby moje články měly co možná největší hloubku a byly náležitě podložené a Google to, zdá se, oceňuje.

Druhé místo za Wikipedií? To není špatné!

Jasně, občas to chce článek ve stylu 30 způsobů, jak vybudovat pasivní příjem, ale jen na těch samotných nelze zakládat web.

Dejte si tu práci a produkujte nejlepší možný obsah, jakého jste schopni, a na který čtenáři jinde nenarazí! Plytké články o 250 slovech přenechte deníku Blesk.

Pravidlo pochopitelně platí nejen na články a příspěvky na blogu, ale i videa, podcasty nebo posty na Instagramu.

Publikum na prvním místě

Vaši fanoušci by měli být vaší prioritou. Zkuste se na ně podívat z čistě pragmatického hlediska – každý váš věrný fanoušek pro vás bude představovat celoživotní zdroj příjmu.

Než mě osočíte z toho, že nemám srdce a že koukám jen na peníze, zamyslete se nad tím.

Proč by si měl někdo kupovat váš nový e-book, kurz nebo s vámi chtěl cokoliv konzultovat, když je na vás zřetelné, že jediné, o co vám jde, jsou peníze?

Váš přístup k publiku musí být konzistentní, vřelý a zcela upřímný. Vaším úkolem je poskytnout fanouškům nějakou přidanou hodnotu. Je to o nich, ne o vás.

Když si vybudujete základnu 10.000 věrných, kteří si koupí každý váš nový produkt, můžete si spočítat, kolik vám to za život může vydělat.

 1. E-book 399 Kč -> 3.990.000 Kč
 2. První online kurz 999 Kč -> 9.990.000 Kč
 3. Druhý online kurz 2.999 Kč -> 29.990.000 Kč
 4. Kniha 259 Kč -> 2.590.000 Kč

10.000 opravdu věrných fanoušků pro vás může představovat potenciál až 40 milionů korun. Takže si važte vašeho publika!

Inspirujte se těmi nejlepšími

Začátky jsou těžké a můžete se spolehnout, že jestliže chcete s čímkoliv přijít, už byl před vámi někdo, kdo s tím přišel.

Nehleďte na svou konkurenci jako na nepřátele, ale jako na odrazový můstek pro váš vlastní obsah! Snadno můžete vypozorovat, co se konkurenci daří a co nikoliv. Nehledě na to, že se z “konkurence” velmi brzy mohou stát vaši kamarádi, protože jste na jedné lodi a české komunity tak velké nejsou.

Osobně se netajím tím, že jsem extrémně ovlivněn blogem a podcastem Listen money matters, odkud jsem si spoustu inspirace “vypůjčil”.

Dělají to všichni ostatní, dělejte to i vy!

listen money matters toolbox
rozbité prasátko nástroje a knihy

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu pro experty

A konečně se vrhneme na detailní způsoby, jak jako experti můžete vydělávat na internetu! Není toho málo!

Affiliate marketing

Affiliate marketing je v dnešní době prolezlý internetem. Používám ho já, používá ho moje konkurence a používají ho také všichni ostatní.

Proč?

Protože je to asi nejjednodušší způsob, jak můžete jako tvůrce obsahu vydělávat peníze na internetu, a i já všem vřele doporučuji právě s tímto nástrojem začít.

Affiliate marketing je jakýsi systém provizí. Jestliže se návštěvník z vašeho webu proklikne na nějakou službu, kterou doporučujete, u níž si následně v předem stanoveném čase zřídí účet, jste považován za zprostředkovatele a obdržíte odměnu.

Otevřete si účet u Portu a Rozbité prasátko obdrží provizi! Investujte na Degiro a Rozbité prasátko obdrží provizi! Půjčujte lidem na Mintos a Rozbité prasátko obdrží provizi!

Stejnou logiku pochopitelně můžete aplikovat i na fyzické produkty, kdy jednoduchý affiliate marketing nabízí například česká Alza.

Dávejte si na affiliate marketing ale velký pozor, jelikož to může být dvousečný meč.

Skvělé zamyšlení především o negativech affiliate marketingu sepsal Lukáš Dudek z webu Hoopoo.cz.

Rady ohledně affiliate marketingu
 1. Doporučujte jen to, co sami používáte a s čím máte dobrou zkušenost. Pokud tomu tak není, publikum na to upozorněte.
 2. Méně je více. Vyberte si služby nebo produkty, které ve vašem oboru sami používáte a jimž věříte a navažte s nimi nadstandardní vztah. Ty pak doporučujte. O tom píše i skvělý americký blogger Patt Flynn, z jehož nápadů čerpám spoustu inspirace já osobně.
 3. Nenechte své čtenáře vybírat z pěti víceméně stejných služeb. Nabídněte jim jen tu nejlepší! Všechno ostatní je plevel, který snižuje vaší šanci na konverzi.
 4. Nehoňte se za vyššími provizemi.
 5. Buďte upřímní a transparentní s tím, že z doporučení obdržíte provizi.
affiliate marketing upozornění

Affiliate marketing je darem z nebes pro všechny aspirující experty, protože díky němu dokážete financovat svůj nápad do doby, než přijdete s vlastním produktem. A koneckonců i potom!

Při zakládání Rozbitého prasátka jsem si kladl za cíl, že kdybych dokázal generovat příjem 5.000 Kč měsíčně, budu nejšťastnější člověk na světě a projekt budu moci označit za úspěch.

No a co se nestalo se, jen za říjen 2020 mi provize z affiliate marketingu vydělaly přes 12.000 Kč, z čehož jen doporučení na platformu Degiro přinesly do rozpočtu 280 eur.

Jsem přesvědčen, že vám mnou doporučované služby poslouží stejně dobře, jako mně samotnému!

A co víc – jsem si jistý, že jste schopni vybudovat stejný zdroj příjmu z affiliate marketingu ve vašich vlastních projektech!

Kniha nebo e-book

Dle mého názoru dělá spousta blogerů a aspirujících expertů velkou chybu, kdy se nejprve snaží přijít s vlastním produktem, jako je například kniha nebo e-book, a to ještě předtím, než si vybudují základnu čtenářů.

Upřímně, koho zajímá váš e-book, jestliže ani neví, kdo jste? A to ani nemluvím o tom, že si za e-book účtujete 799 Kč!

Kniha nebo e-book jsou rozhodně skvělým krokem, jak vydělat peníze na internetu, ale rozhodně bych s nimi nezačínal.

Osobně bych nechtěl číst výplod, s kterým bych přišel v době, kdy jsem se svým blogem začínal. Ostatně si zde přečtěte můj první příspěvek na blogu! Kdo by to chtěl číst a co víc, ještě za to platit?

Já ne!

Až bude čas ne e-book, budete to cítit. Já to cítím na rok 2021!

Reklama

Zpeněžení blogů skrz reklamy je často prvním krokem (a chybou), které se všichni dopouští.

Proč chyba?

Zeptám se jinak. Máte rádi reklamy?

Já také ne.

Tak proč byste s nimi měli obtěžovat vaše publikum, když ještě není ani dostatečně velké na to, aby se vám taková reklama vyplatila?

Příjem z reklamy je velmi závislý na odvětví, ale především pak na počtu lidí, kteří si k vám nachází cestu. Zde se dočtete, že v roce 2018 byste dostali v průměru asi 60 Kč za 1.000 impressions, tedy lidí, kteří si reklamu zobrazili. To je malá náplast za to, že reklama odradí většinu návštěvníků v pokračování konzumace vašeho obsahu.

Aplikujte reklamy jen tam, kde to má smysl, například na stránce, která má významně větší návštěvnost než všechny ostatní dohromady, nebo ve chvílích, kdy na váš blog chodí tisíce lidí denně.

V opačném případě návštěvníky spíše odradíte.

Osobně reklamu v podobě bannerů na Rozbitém prasátku zcela odmítám.

Jen tak pro ukázku se podívejte, jak vypadá hlavní stránka magazínu Reflex bez AdBlockeru. Pokud takhle vypadá i váš blog, nečekejte, že si tím získáte náklonost čtenářů!

reflex internetová reklama

Kurzy a semináře

Dalším skvělým krokem, jak vydělat peníze na internetu ve chvíli, kdy už máte publikum, je vydat kurz na téma, které lidi nejvíce zajímá.

V kurzu zodpovíte na veškeré otázky, které často dostáváte, ukážete divákům některé triky a nápady, na kterých se jinde nedostalo, a celkově vytvoříte edukativní platformu, která je pro všechny velkým přínosem.

Čím většími experty jste, tím více si za takový kurz pak pochopitelně můžete účtovat, jelikož obecenstvo vám za každou minutu s vámi utrhne ruce!

Asi nemá cenu dodávat, že celý takový kurz lze vybudovat online. Buďto můžete zvolit platformu třetí strany jako Udemy, ale ještě lepší přístup je spojit kurz přímo s vaší stránkou. K tomu můžete použít například platformu Podia.

Freelancing

Když jste experti na dané téma, můžete se spolehnout, že s vámi budou chtít různé firmy spolupracovat.

Tvoříte obsah o programování v Pythonu, vytváříte kurzy a obecně lidem pomáháte překonat problémy spjaté s tímto programovacím jazykem? Pak máte poměrně slušnou reputaci a můžete směle skočit po nějaké freelance práci.

Obsah, který tvoříte, je pak vaším nejlepším životopisem.

Takové freelance projekty mohou být extrémně rentabilní záležitostí, protože vy můžete pracovat pro firmy z celého světa, které na vás rozhodně šetřit nebudou.

A nemusíte se omezovat jen na freelancing. Stanete-li se expertem na nějaké téma, otevře se vám spousta dveří i na plnohodnotné pracovní pozice!

Podcast

Podcast sám o sobě není nástrojem na vydělávání peněz. Skoro bych řekl, že je to naopak – do podcastu zahučí dost peněz!

Nicméně abych použil paralelu s růstem, čím více posluchačů budete mít, tím větší zájem o propagaci ve vašem podcastu budou mít firmy, o kterých normálně jen píšete.

Zpenežte to!

Konzultace

No a na závěr se vám otevře okénko k vlastním konzultacím. Lidé budou chtít znát váš názor, jenomže váš čas je drahý. Nechte si za něj zaplatit!

Vydejte se cestou expertů

Stát se experty je těžké, trvá to dlouhou dobu a výsledek je nejistý. Ale není lepšího pocitu, než když vás osloví první čtenář s poděkováním za kvalitní obsah nebo žádostí o radu!

mail 1 pochvala
komentář 1 pochvala

Osobně jsem za každou podobnou zprávu nebo komentář neskutečně vděčný a všem vám děkuji za podporu!

Rozbité prasátko by se expertem jednou rádo stalo. Buďte svědky toho, zda se mu to podaří a pokud se vám obsah líbí, řekněte o něm svým známým!

Cesta podnikatelů

Podnikatelé na své cestě za bohatstvím a internetovou slávou čelí podobným, ale přesto mírně odlišným výzvám než experti.

Podnikatel v žádném případě nemusí být chápán jako expert na téma. Musíte být snad expertem na posílání balíků, abyste vybudovali impérium jménem Amazon jako Jeff Bezos?

Nikoliv.

Jako podnikatelé, kteří se snaží se svým produktem prorazit na internetu, potřebujete hlavně nápad a energii vše dotáhnout do konce.

Předpoklady

Jako aspirující internetový podnikatelé potřebujete tři věci – nápad, systém a zákazníky.

Nápad

Bez nápadu nemůžete podnikat, to je celkem prosté. Jestli si ale myslíte, že abyste vybudovali úspěšný online business, tak musíte být originálními, tak jste na omylu, nemusíte. Skoro bych řekl, že je to na škodu. Většina úspěšných světových firem nejsou průkopníky na svém poli působnosti.

Tesla nebyla první automobilkou (dokonce ani nevyrobila první elektromobil). Apple nevyrobil první mobilní telefon. Facebook nebyl první sociální sítí (ani chatem, pamatujete ICQ?). 

A přesto jsou z těchto firem dnes giganti.

Vám jistě stačí pro začátek méně. Když máte nápad, je velmi vysoká šance, že už se o něco podobného někdo někde pokoušel. To je pro vás výhoda, protože vy se můžete inspirovat, “vykrást” od konkurence to, co funguje, a přidat k tomu vlastní styl a drobné vylepšení.

A tradá, máte vlastní produkt, který je jen o trochu lepší, než jaký nabízí konkurence, a s kterým můžete vyrazit do bitvy o zákazníky!

Přesně takto funguje business model 99 % firem z celého světa a popravdě, nevidím na tom nic špatného.

Dotáhnout do úspěšného konce zcela průkopnické myšlenky je mnohem těžší, než vylepšit zaběhnutý systém, který funguje.

nápad jak vydělat peníze na internetu

Zákazníci

Nápad je strašně důležitý, ale není vším. Než se do podnikání vrhnete, je dobré si ověřit, že nápad funguje.

Na toto téma rozhodně nejsem expert a zajímá-li vás, jak to technicky provést, mohu vám s radostí doporučit knihu od již zmíněného Pata Flynna Will it fly?, kde se o testování business plánů dozvíte víc.

Musíte si ověřit, že váš produkt budou zákazníci nejen chtít, ale že za něj budou ochotni zaplatit! A jak jinak to zjistit, než je donutit, aby vám za něj zaplatili ještě předtím, než produkt vytvoříte.

Poslední, co chcete, je, abyste strávili neúměrné množství času, peněz a energie vývojem něčeho, co nechce nikdo kromě vašich nejlepších kamarádů.

Na rozdíl od expertů vaše vztahy se zákazníky nejsou tak bytostně důležité. Samozřejmě byste je měli uspokojit, ale čím méně o nich slyšíte, tím je to většinou lepší.

Přiznejte si, jak často píšete mail svému oblíbenému výrobci čokolády?

Systém

No a na závěr musíte vytvořit systém, abyste dokázali svůj produkt prodat co nejvíce lidem (nebo alespoň tolika, aby pro vás podnikání dávalo smysl).

Internet vám dává do ruky neuvěřitelně silnou zbraň.

Můžete totiž využít chytře navržených systémů, kdy vaše podniky běží jaksi na volnoběh a vy z nich pouze těžíte peníze.

Jestli by vás něco takového lákalo, pak vás odkážu na dvě velmi inspirativní knihy. V češtině si můžete přečíst Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrise a v angličtině je k dispozici skvělá kniha o testování a budování online produktů a pasivnách příjmů Unscripted.

call to action rozbite prasatko

Vydělávejte víc peněz

Peněz není nikdy dost. Vyždímejte z práce co nejvíce a zhodnoťte efektivně svůj čas!

Cíl

Jak se stát zaručeně a co nejrychleji milionáři? Jak dosáhnout na finanční nezávislost za co nejkratší dobu? Je to skrz dobře placenou práce? Nebo přes pravidelné investování?

Nikoliv.

Podnikání je nejlepší a nejrychlejší cestou za finanční nezávislostí. Bez debat. Podíváte-li se na nejbohatší lidi planety, téměř všichni jsou podnikatelé (nebo potomci podnikatelů). I opěvovaný Warren Buffet je spíše podnikatelem než investorem!

Když podnikáte, jste svého vlastního štěstí strůjci a nemusíte spoléhat na vůli internetových algoritmů, návratnosti akciových trhů nebo dobrosrdečnosti vašich chlebodárců v zaměstnání.

Když podnikáte, máte život ve svých rukách.

To samozřejmě platilo alespoň do doby před koronou, ale protože vy chcete vydělávat peníze na internetu, korona na vás nemá tak drtivý dopad jako na kamenné obchody.

Stabilní rostoucí příjem

Nic nemá tak velký potenciál na vybudování stabilního a zvětšujícího se příjmu jako podnikání na internetu.

Když podnikáte fyzicky, otevřít druhou pobočku může být dost tvrdým oříškem a obnáší to dost plánování a financování.

Jestliže vyděláváte na internetu, nová pobočka může být něco tak snadného, jako je třeba cílená regionální reklama nebo překlad vašich stránek do anglického jazyka.

Prodej firmy

Možná ještě zajímavějším prospektem, než mít pravidelný příjem z podnikání, je pro některé z vás fakt, že podnik, tedy vlastní od plen vychované děťátko, můžete jednou v budoucnosti prodat nějakému většímu hráči na trhu.

A proč ne?

Když vybudujete zajímavý software, na který si udělá zálusk některá z velkých nadnárodních firem, byli byste hloupí, kdybyste jeho prodej za správnou nabídku alespoň nezvážili.

Částky nemusí být nutně astronomické, ale jednotky nebo desítky milionů jsou za akvizici menších firem poměrně běžnou záležitostí. To inteligentně hospodařící jedince dokáže zajistit na celý život!

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu pro podnikatele

A teď to hlavní – rozhodnete se podnikat, máte nápad, publikum, systém a vrhnete se na to. Co můžete dělat?

Elektronické produkty

Většinu z vás při vydělávání peněz na internetu skrz podnikání asi napadne elektronický produkt. A máte pravdu, vytvořit nějaké vlastní software je dnes velmi častou metodou, jak začít na internetu podnikat.

Problém je v tom, že vstupní bariéra pro to, abyste nějaký software či online platformu vybudovali, je poměrně vysoká a vyžaduje spoustu umu a času.

Můžete programovat a prodávat aplikace, weby všemožné nástroje a následně je prodávat skrz licence, placená členství, příspěvky od uživatelů nebo předplatné.

Osobně jsem měl to štěstí nahlédnout pod pokličku takového úspěšného produktu. Moje zaměstnání spočívá v implementaci extrémně úspěšného produktu firmy Celonis, jejichž nástroj na analytiku podnikových procesů je jen o něco lepší, než které nabízí konkurence. Dnes je firma ohodnocená na 2.5 miliardy eur!

Služby a freelancing

Sice pracuji jako konzultant, ale v dnešní době se i kvůli covidu se zákazníky téměř nestýkáme. Celkem mi to vyhovuje.

Pointa je taková, že můžete vybudovat firmu, která nabízí služby výhradně online.

Chcete nějaké nápady?

 • B2B, B2C konzultace
 • Marketing
 • Prezentace na zakázku
 • Doučování a výuka
 • Grafika
 • Editace videí a hudby
 • Fitness kurzy

Fyzické produkty

I prodej fyzických produktů lze považovat za vydělávání peněz na internetu. Své produkty totiž můžete prodávat odkudkoliv a kdykoliv.

Tak třeba již zmíněný Tim Ferris v jeho knize Čtyřhodinový pracovní týden píše o tom, jak se stal milionářem tak, že prodával proteinové prášky.

Přesně tak, produkt, který je relativně snadno vyrobitelný na zakázku někde v továrně v Číně a který lze následně s trochou marketingu prodávat s obrovskou marží ve vyspělých zemích.

Až se to člověku nechce věřit.

Je důležité zdůraznit, že marže je zde velmi důležitým faktorem. Pokud prodáváte trička s marží 20 Kč na kus, spočítejte si, kolik byste jich museli prodat, aby podnikání vůbec dávalo smysl.

Podívejte se třeba na tuto masážní pistoli na Alze. Produkt stojí asi 6.000 Kč. Výrobní cena bude stěží 1.000 Kč, to znamená profit 5.000 Kč na jednu pistoli. Nemusíte jich prodat příliš mnoho, abyste vydělali balík peněz.

Takže na co čekáte, vybudujte vlastní e-shop nebo rovnou své zboží prodávejte na Amazonu!

online shopping internet

Vydejte se cestou podnikatelů

Podnikatelé nemají lehký život. Na druhou stranu jsou nezávislí, a právě tato autonomie pro někoho může znamenat víc než samotná honba za penězi.

Jestliže skloubíte podnikání a využijete veškeré páky, které vám nabízí internet, úspěch se dostaví. Stačí začít!

Cesta investorů

Nebyl by to blog Rozbitého prasátka, kdyby nebylo zmíněno investování. Investování je nezbytně důležitou složkou cesty za finanční nezávislostí a bez ohledu na to, zda a v jaký prospěch internet využijete, měli byste vaši volbu vždy doprovodit cestou investorů.

Pravděpodobně nebudete chtít pracovat celý život a podaří-li se vám vydělat na internetu spoustu peněz, budete chtít, aby peníze:

 1. Uchovaly hodnotu
 2. Pracovaly za vás
 3. Generovaly vám pasivní příjem
 4. Zhodnocovaly se

Z toho důvodu byste je měli investovat.

Nalijme si však čistého vína, investování je během na dlouhou trať. 

Online podnik můžete vybudovat a následně prodat s obrovským ziskem během několika let, kdežto složené úročení vašich investovaných peněz bude potřebovat desítky let, než se vaše vklady znásobí.

A to je v pořádku, inteligentní investor s dlouhodobým horizontem tento čas má!

Předpoklady

K investování vám stačí dvě věci – alespoň minimální povědomí o investičních produktech vašeho výběru a finanční rezerva.

Finanční rezerva

Nikdy, opakuji NIKDY byste neměli investovat peníze do chvíle, dokud si nedáte do pořádku vlastní hospodaření. Musíte žít v plusu, nesmíte mít dluhy a co víc, měli byste mít vybudovanou finanční rezervu.

Zde se dozvíte, jak si takovou finanční rezervu vybudovat.

Povědomí o investicích

Než začnete investovat, měli byste dobře vědět, co děláte. Nemusí z vás být hned experti na opce, ale alespoň minimální povědomí o finančních produktech byste mít měli. 

Dobrá zpráva! Jestliže investiční znalosti nemáte, jste na správném webu. Než začnete, přečtěte si seznam 20 chyb začínajících investorů, kterým byste se měli vyhnout.

Začněte investovat

Nejrychlejší cesta, jak dosáhnout na finanční nezávislost, je pomocí investování. Nečekejte a začněte investovat ještě dnes!

Cíl

Vysněná meta všech investorů je jistě vybudování pasivního příjmu a možnosti vykašlat se na stávající zaměstnání. Někteří nemusí jít tak daleko – stačí jim pouze pár tisíc na přilepšenou k důchodu nebo možnost dopřát svým dětem. 

V obou případech jde rozhodně o cíle splnitelné.

Pasivní příjem

Pokud máte investovanou dostatečně vysokou částku (do dobře diverzifikovaných produktů), velmi pravděpodobně jste za vodou. To je především díky působení efektu složeného úročení.

Představte si, že jste nahromadili 10 milionů korun v investici, která vynáší každý rok 10 % spolehlivě jako hodinky. Bez práce vám pak každý rok přiteče 1 milion korun, a to vše bez toho, aniž byste museli sáhnout na podkladovou částku.

Prodej portfolia

Dostatečně vysoká hodnota portfolia vám může transformovat život takovým způsobem, že už se budete po zbytek života moci věnovat pouze tomu, co vám přináší radost bez ohledu na příjem.

Za tímto předpokladem dokonce stojí celá investiční teorie! Říká se jí pravidlo 4 %. Pokud nevíte, co to je, podívejte se na video Investiční brambory, kamarádky Rozbitého prasátka!

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu pro investory

Jak můžete jako investoři vydělávat peníze na internetu? Tak třeba takto!

ETF

Z mého osobního hlediska je nejlepším způsobem dlouhodobého investování nakupovat levné pasivní indexové fondy, také známé jako ETF.

Je to neuvěřitelně jednoduché a zvládne to doslova každý! Pokud nevíte, co takové ETF je, přečtěte si úvod do problematiky od Rozbitého prasátka.

Sám si buduji portfolio převážně založené právě na ETF fondech, a to přes platformu DEGIRO.

portfolio degiro

Robo-advisory

Ti z vás, co si netroufají nakupovat ETF produkty na vlastní triko (pohled na pohybující se cenu ETF tickerů na burze rozhodně vzbuzuje respekt) mám dobrou zprávu – můžete si založit účet u robo-advisory platformy, která to vše udělá za vás!

Rozbitému prasátku se osvědčilo především české Portu a kompletní recenzi této platformy najdete na tomto odkazu.

Portu návratnost strategií

Aktivní spekulování

Osobně nejsem fanda spekulování na pohyb té či oné akcie, komodity nebo nejnovější kryptoměny. Netvrdím, že se na tom nedá vydělat, ale existuje poměrně velké riziko, že tomu tak nebude.

Nehledě na to, že aktivní spekulování stojí spoustu času, energie a nervů. V celkovém součtu mají navíc investoři nad vývojem svých vítězů mnohem menší moc, než kdyby budovali vlastní podnik.

Jestliže víte, co děláte, pusťte se do aktivního obchodování, v žádném případě ale nepodceňujte přípravu, provádějte tak pouze s penězi, o které si můžete dovolit přijít a v neposlední řadě si stanovte bariéry, kterých se držíte v jakékoliv situaci – tedy že si předem stanovíte, kdy danou investici prodáte a kdy nakoupíte!

Jestli vstupujete na burzu pouze s vidinou velkých a rychlých zisků, může se vám to zatraceně vymstít.

Hodně štěstí!

P2P půjčky

P2P půjčky se těší v Čechách poměrně velké oblibě a ne nadarmo – minimální vstupní podmínky, poměrně stabilní a velmi hezká návratnost a přívětivé uživatelské prostředí.

Investujete-li do P2P půjček, zpravidla někomu půjčujete peníze s předem sjednaným úrokem. Osobně využívám P2P půjčky jako doplněk svého portfolia v zastoupení asi 7-8 % z celkové hodnoty.

Moje oblíbená platforma je pak především Mintos. Samostatnou recenzi této služby si můžete přečíst zde.

Nemovitosti

Nemovitosti online? Jak? Jednoduše, investujte s Upvest!

Nemusíte si hned pořizovat hypotéku na vlastní nemovitost, abyste do nějaké mohli investovat.

Osobně jsem díky Upvestu přispěl k financování projektu Šumavská tower, tedy mini mrakodrapů v Brně!

upvest šumavská tower

Vydejte se cestou investorů

Na cestu investora bychom se měli vydat všichni bez ohledu na to, jaké jsou naše finanční a životní cíle.

Mít zainvestovanou nějakou, byť jen malou částku, může být pro mnohé v pokročilém věku rozdílem mezi pohodovým životem a každodenním stresem o peníze.

Cesta zaměstnanců

Když na začátku roku 2020 poprvé propukla vlna covidu a celé země byly uvrženy do lockdownů, na LinkedIn koloval tento obrázek:

covid digitalizace

Covid byl ve firmách po celém světě označován jako hnací motor digitalizace firem. Taky vás překvapilo, s jakou lehkostí dokázaly celé korporace přejít z kanceláří do domovů zaměstnanců během několika týdnů?

Evidentně to možné je. Permanentní home-office rozhodně není pro každého (já chodím do kanceláře docela rád), jestliže se vám už ale do kanceláře z jakéhokoliv důvodu moc nechce, využijte současnou nepříjemnou situaci ve váš prospěch a řekněte si o možnost trvalého home-officu!

Předpoklady

Popravdě, abyste mohli pracovat z domova, moc toho splňovat nemusíte.

Dle tohoto průzkumu pracovali v roce 2019 v Čechách z domova jen čtyři lidé ze sta. Buďte těmi, kteří situaci změní!

Práce, kde je home-office možný

Ne každé zaměstnání umožňuje práci z domova. Jestliže ale pracujete z kanceláře, je poměrně slušná šance, že do ní pravidelně chodit nemusíte. Využijte toho ve svůj prospěch a zkuste požádat při nejmenším o částečný home office.

Možná budete překvapeni, jak snadno se vaše žádosti vyplní.

Skvělé výsledky

Při žádosti o práci z domova je vhodné mít slušnou vyjednávací pozici. Každý, kdo vykonává svou práci na jedničku, je v poměrně dobré výchozí pozici pro zažádání o extra benefit. Ostatně žádná firma nechce přicházet o své nejlepší zaměstnance.

Jestli nevíte, jak se do takové pozice dostat, přečtěte si zde návod na to, jak si říct o vyšší plat. Takový návod můžete aplikovat i na jiné firemní benefity!

Dobrý životopis a zkušenosti

Kdybyste chtěli pracovat každý den z vaší postele, ale současný zaměstnavatel vám to neumožnil, zkuste si najít nějakého nového.

Práce na dálku zažívá boom, nenechte si ho utéct! Jestliže něco umíte, práci si určitě najdete. Stačí si věřit a zkusit to.

Cíl

Pro člověka, který se vydá na cestu zaměstnanců, aby vydělával peníze na internetu, existuje poměrně jasný cíl – svoboda pracovat kdykoliv a odkudkoliv!

Nezávislost na lokalitě

Největší výhoda práce na dálku je jednoznačně nezávislost na lokalitě pracoviště. Co může být lepšího, než brát německý plat a bydlet v Čechách? Nebo vydělávat jako zaměstnanec v Praze, ale žít v Ústí nad Labem? Práce na dálku přes internet vám tuto výhodu zprostředkuje.

A nemusí zůstat jen trvalého bydliště v České republice!

konec sveta v kleci

Časová úspora

Nikdy jsem moc nechápal, jak je někdo ochotný dojíždět za prací jedním směrem déle než hodinu denně. Existují pendleři, kteří stráví na cestě do práce hodinu ráno a hodinu večer.

Chápu, že ne všichni jsou v životní situaci, kdy by si mohli svá bydliště vybírat a považují dojíždění jako daň za to, že mohou zajistit rodinu. Problém je však v tom, že jim pak na rodinu příliš mnoho času nezbude.

Češi celkově stěhování v porovnání se zahraničními sousedy moc v oblibě nemají.

Kalendářní rok má 250 pracovních dnů, vezmete-li v potaz štědrou dovolenou, tak 220 dnů. To znamená, že každý pendler, který stráví každý den v autě 2 hodiny na cestě z a do práce, ročně ztratí více než 18 dní jen dojížděním.

Žádná práce na světě by mně osobně tolik ztraceného času nedokázala vynahradit.

Pokud vážně nemáte jinou možnost, zkuste čas strávit alespoň trochu produktivně. Zkuste si například poslechnout podcast Rozbitého prasátka!

Když pracujete alespoň částečně z domova, čas hraje ve váš prospěch.

Životní flexibilita

Někoho z vás prostě otravuje chodit do práce v předem stanovené pracovní době 9-5. A nebo nemůžete snést své na nervy jdoucí kolegy.

Chcete životní flexibilitu a práce z domova vám jí může zajistit.

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu jako zaměstnanci

Jako zaměstnanci se vám nabízí hned několik způsobů, jak vydělat peníze na internetu.

Plnohodnotná práce z domova

Doba přeje, internet je všemocný a díky digitalizaci už spousta kancelářských prací není vázaných na jediné místo. Home-office už spousta firem nabízí jako pracovní benefit, tak proč toho nevyužít a nezažádat o trvalý home-office a brát návštěvu kanceláře jako bonus?

Podobnou cestou se chci vydat i já osobně, takže se určitě brzy podělím o to, jak to dopadlo!

home-office

Freelancer

Freelancer je někdo, kdo už z povahy věci není trvalým zaměstnancem. Doslovný český překlad označuje freelancera za nezávislého profesionála.

Na tru freelancerů je velká konkurence a abyste uspěli, je extrémně důležité, abyste svým potenciálním zákazníkům měli co nabídnout.

Klidně se pak ale může stát, že narazíte na projekty, jejichž realizace vám za pár měsíců přinese tolik, kolik by vám práce v kanceláři vydělala za rok!

Po práci pro freelancery se můžete poohlédnut například na mezinárodním webu Fiverr, na českém Stovkomatu ale i na tisíce dalších různých platformách! Různé placené projekty pak nabízí i například velká spousta univerzit.

Tutoři a doučující

Celý kantorský sbor v Čechách byl v roce 2020 nedobrovolně donucen vést výuku z domova. Někomu to vyhovuje, někdo by raději chodil do školy.

Ať už spadáte do jedné či druhé kategorie, opět je zřetelné, že výuka na dálku fungovat může.

Jako tutoři navíc nemusíte vyučovat třídu dětí, jejichž motivace k výuce je všelijaká, ale můžete doučovat jedince, kteří vaši pomoc opravdu chtějí či potřebují a hlavně jsou za ni ochotni zaplatit.

Nabízet své služby pak můžete například na webu Doučuji.eu

Drobné práce

Ve volném čase pak můžete internet ve svůj prospěch využít například jako řidič pro Uber, kurýr pro Dámejídlo.cz. Jednoduše si stáhnete aplikaci, vyplníte dotazník a začnete vydělávat. Zde je návod pro aspirující kurýry firmy Wolt!

Další menší i větší práce na seznamu mohou být: 

Rozhodně je z čeho vybírat a některá z těchto zaměstnání mají velmi malé vstupní požadavky nehledě na to, že se mohou stát vašimi plnohodnotnými živobytími.

Vydejte se cestou zaměstnanců

Všichni zaměstnanci, kteří si vydupou permanentní home-office, jsou na dobré cestě nejen k tomu, aby vydělávali na internetu, ale i k tomu, aby dosáhli na opravdovou nezávislost – časovou, finanční i na nezávislost na lokalitě.

Doba přeje, využijte toho.

Cesta přivýdělků

Co si budeme – přivýdělky jsou fajn, ale jak už název vypovídá, nejde o žádné terno. Všechno z kategorie vedlejších přivýdělků je záležitostí především dočasnou a zpravidla na přilepšenou, někdy dokonce může ústit ve ztrátu peněz!

I tak je důležité pro úplnost možnosti přinejmenším vyjmenovat. Nejedna z nich může totiž krásně doplňovat vaše úsilí na cestě stát se experty nebo při budování vlastního podniku.

A to ani nemluvím o tom, že některé mohou být zábavou s poměrně vysokými (ale nejistými) zisky.

Předpoklady

S některými typy přivýdělků můžete začít prakticky okamžitě. Vstupní bariéra je minimální a může záviset na vašem věku, způsobilosti nebo prostě jen nadšení pro danou věc!

Cíl

Pro někoho z vás může hrát několik stovek navíc v rodinném rozpočtu obrovskou roli. Někoho zase baví samotná podstata formy, kterou si na internetu vydělává peníze. A pro někoho je to životní styl.

Cíle a motivace se mohou u přivýdělků značně lišit, takže se jimi nemá cenu zabývat do hloubky.

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu formou přivýdělků

Zde je několik nápadů, jak vydělat peníze na internetu z kategorie přivýdělků, které mi připadají zajímavé!

Prodej starých věcí a oblečení

Moje přítelkyně se letos s velkou vervou pustila do rozprodeje svého šatníku na německé verzi Vinted a připadá mi, že její skříň v porovnání s minulým rokem zeje prázdnotou. A ta moje koneckonců také!

Rozprodej starých a nepotřebných věcí na internetu je nejen možnost přivýdělku, ale i dobrá průprava na cestě za minimalismem. Vážně potřebujete tolik hadrů? Zbavte se jich, bude vám lépe.

A to ani nemluvím o tom, co můžete dostat za starší nábytek z poválečné doby. Schválně se podívejte na český web Nanovo, kolik si musí případní zákazníci připravit za zrenovovanou almaru po babičce, která vám stojí zaprášená v garáži.

Prodávejte vlastní tvorbu

Hudebníci a umělci to nemají lehké. Zvlášť v době koronaviru.

I pro ně je zde ale internet. Jedním z nejznámějších mezinárodních portálů pro nezávislé umělce, kde vaši tvorbu můžete nabízet, je web Etsy.

O prodeji umění se navíc můžete dočíst poměrně dopodrobna na blogu Digitální nomádství.

Půjčujte věci

Půjčování vlastních věcí (pochopitelně za úplatu) nikdy nebylo jednodušší.

Auto, kolo, vrtačka, lyže, byt nebo kolo, to všechno jsou věci, které nepotřebujete 24/7 a které můžete někomu půjčit. 

Kde? Třeba na Půjčím.to

Klikačky a dotazníky

Když už prokrastinujete při prohlížení internetu, proč si u toho něco nevydělat? Rozhodně to není moc, ale pár korun sem a tam takové klikání na Swagbucks vydělat může. Moc od toho ale nečekejte.

Sázení

Nejsem fanoušek sázení, ale určitě jste slyšeli, jak se sázením spousta lidí dokáže uživit. Podle mě je to kravina a drtivá většina sportovních sázkařů v celkovém součtu končí v mínusu. Vydělávat na sázení je business model sázkových kanceláří.

Takže chcete-li začít sázet, poslužte si, moc od toho ale nečekejte. Nehledě na to, že mu lze zcela propadnout. 

Pokud na sázení vážně chcete vydělávat, naučte se matematiku!

sázení na internetu

Poker

Poker je na rozdíl od sázení mnohem zajímavější příležitostí, jak vydělat peníze na internetu. Asi se shodneme, že kdyby měl hrát amatér s profesionálem 10 her v kuse, profík si amatéra doslova namaže na chleba, přestože nemusí vyhrát všechny hry.

Občas může amatér vyhrát čistě díky roli štěstí, ale z dlouhodobého hlediska vyhrávají hráči s větším umem.

Online gaming a prodej upgradů

Když mi bylo asi 15, byl jsem na herním turnaji ve hře Call of Duty 2. To byly časy. V době mého dospívání jsme hraní na počítači jen dotovali.

Pryč jsou časy, kdy hráči online her sedí zalezlí ve sklepech a přežívají jen na brambůrkách a Red Bullech. Z některých jsou dnes obrovské celebrity, a nejbohatší z nich, @NinjaInnit, má jmění v hodnotě 15 mil. $ (mimochodem ne jen díky hraní, ale i díky reklamám, e-bookům atd.)

Časy se mění.

Dokonce dnes můžete i prodávat herní vylepšení na portálech jako Gameflip.

Cashback

Myslím si, že používání cashbacku a promo kódů je jedním z nejjednodušších způsobů, jak vydělat peníze na internetu. A nejen tam.

Nehledě na to, kolik vyděláváte peněz, cashbacky by měly být běžnou součástí života pro všechny. Každý by v sobě měl mít trochu Strýčka Skrblíka.

Je pravda, že spíše než o vydělávání jde o úsporu, ale na tom nesejde. Osobně při nákupech vždy vygooglím výraz *Jméno značky/portálu* promo a většinou najdu nějaký slevový kupón.

Než cokoliv koupíte, podívejte se, jestli takový kupón nenajdete na webu PlnáPeněženka.cz

Osobně využívám slevových kartiček při nákupech v supermarketech (v Německu Payback) a už jsem si díky nim přišel na super wok značky WMF a sportovní sluchátka od JBL.

No a poslední rada, která se mi ověřila – když chcete začít používat nějakou službu, která nabízí free trial, jděte do toho. Jakmile se vám bude zkušební doba chýlit ke konci, platforma vám pravděpodobně nabídne výhodnější podmínky, aby si vás udržela, než aby o vás zcela přišla.

Vydejte se cestou přivýdělků

Přivýdělky jsou přivýdělky. Nic víc, nic míň. Pomocí některých přivýdělků se rozhodně zbohatnou dá, ale konkurence v pokeru nebo v online hraní je brutální.

Pár tisíc korun ve vašich rozpočtech může však rozhodovat o bezdlužnosti nebo půjčce se šibeničními úroky. Tak proč si něco raději nevydělat bokem?

Každá koruna dobrá!

Jak vydělat peníze na internetu?

Internet je bezedná studna příjmů. A na tom se nic v dohledné době nezmění. Ba naopak, koronavirus zažene ještě více lidí za obrazovky počítačů, nehledě na to, že mladší ročníky si dle statistik ČSU život bez internetu už ani nedokáží představit.

Jestliže jste dočetli až sem, znamená to tři věci:

 1. Myšlenka vydělávání peněz na internetu vás upoutala nebo si s ní už nějakou dobu pohráváte
 2. Dokážete si udělat čas, protože tohle byl zatraceně dlouhý příspěvek
 3. Máte přístup k internetu

Nic víc na cestě za internetovým výdělkem nepotřebujete. Všechno ostatní se vyřeší samo ve chvíli, kdy na to přijde čas.

Tak na co ještě čekáte?

Vyděláváte na internetu? Jakým způsobem a s jakou úspěšností? A pokud ne, co vám v tom brání? Pište do diskuze pod článek nebo na [email protected]!

Pokračujte ve čtení!

Líbil se Vám článek?

Sdílejte na Facebook
Sdílejte na X

Diskuze

Odběr
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Ahoj, díky moc za velmi obsáhlý a zajímavý článek se spoustou cenných informací. Nedovolil bych si souhlasit s názorem na sportovní sázení, že je to kravina. Je pravda, že drtivá většina sázkařů končí v minusu a dlouhodobě vydělávat je těžké, ale nikoli nemožné 🙂 Je těžké najít sázkařský servis, který vám dá to, co chcete. I pokud najdete, hrozí vám limity od sázkařských kanceláří apod.. Těch překážek je opravdu hodně. Těch nároků je také dost, umět včas vsadit, umět si vše spočítat, vést si statistiku, být emocionálně odolný, mít přehled o sportech, mít dostatečný vstupní kapitál… kdo ale toto všechno… Číst vice »

Ano, souhlas. Určitě jsou jednodušší cesty, jak se realizovat i mimo svou hlavní pracovní náplň. Já jsem se ovšem mimo jiné zhlédl ve sportovním sázení a zatím tedy nelituju… Muselo se ale opravdu sejít více věcí najednou, to je ale předpoklad ve všech oblastech lidského počínání…. každý si musí tu svou cestu prošlapat sám 🙂 ať se daří !

Jaky byste doporučil sázkarsky servis? Nevěděl jsem že mají nějaké limity.. Diky

Děkuji moc za velice rozsáhlý a zajímavý návod na to, jak si docela dost rychle vydělat peníze… Třeba já jsem se tímto tématem také docela dost dlouho zabývala a nejvíce mi vyšlo nejlépe to všechno prodávat na bazoši. Když člověk ví, jak na to, tak to jde docela dost rychle:) Nedávno jsme prodávali nábytek a nový jsme si pak pořizovali z této stránky zde – https://www.dostupnynabytek.cz/

Ještě než odejdete...

Chcete dosáhnout
na finanční
nezávislost?

Připojte se k Prasátkům!

popup obrazek s penezi