Rozbité prasátko

Chcete vědět víc

O Rozbitém Prasátku?

K čemu vám je Rozbité prasátko?

Všichni jsme v životě odsouzeni k tomu, abychom vydělávali peníze. Bohužel ve škole se toho o penězích příliš nedozvíte a tak jste odkázáni na vysokou školu života a internet.

Díky prakticky neomezenému množství informací dostupných kdykoliv ve vašich kapsách toho moc znát nemusíte. Na on-line kalkulačkách spočítáte korelaci mezi cenou akcie Tesly a kýchnutím Dalajlámy, srovnávače cen umí používat i vaše babička a pokud si s něčím nevíte rady, řeknete dvě magická slova „Hey Google!“

Tak proč číst blog Rozbitého prasátka? Protože informace jsou často zavádějící a nástrah, jak přijít o peníze, je spousta. 

o rozbitém prasátku pomoc
jakub dvořák prasátko

Kdo stojí za Rozbitým prasátkem?

Za Rozbitým prasátkem stojím já. Jmenuji se Jakub Dvořák a jsem z Měcholup u Žatce. Vystudoval jsem FEL na ČVUT v Praze a do doby, než jsem začal pracovat, jsem o penězích věděl tak možná to, že po výplatě jsou a na konci měsíce ne. 

Po ukončení studia jsem se přestěhoval do Německa, kde přišlo velké vystřízlivění. V momentě, kdy jsem přestal dostávat kapesné z domova a musel se o sebe začít starat sám, přestal být život procházkou v růžové zahradě.

Naštěstí se mi i přes velké výdaje podařilo žít v zelených číslech a tak jsem si položil otázku, co s penězi, které nutně nepotřebuji.

Pozitivní cash flow byla bodem zlomu, která mě donutila přemýšlet o penězích. Z ničeho nic jsem začal číst knihy o osobních financích, poslouchat podcasty a investovat na vlastní triko. Stal se ze mě finanční šprt a během několika měsíců se ve mně probudila nepotlačitelná touha začít sdílet nově načerpané znalosti s okolním světem. A tak jsem udělal to, co by udělal každý mileniál.

Založil jsem si blog Rozbité prasátko.

Vyberte si jednu ze čtyř možností a začněte budovat své

Proč byste měli Rozbitému prasátku věřit?

Protože v tom jedu s vámi. Nestojí za mnou žádná banka nebo pojišťovna, ale pohání mě hlad po znalostech a po tom, mít víc (v tom nejlepším smyslu slova, přirozeně).

Chci mít jistotu, že až budu potřebovat peníze na hypotéku, budu mít kam sáhnout. Chci si vybudovat fond na to, abych jednou mohl svým dětem dopřát stejné možnosti, jaké jsem měl k dispozici já. Nechci spoléhat na to, že v 70 odejdu do důchodu a postará se o mě stát.

Chci dosáhnout na finanční nezávislost a osvobodit se od nutnosti vyměňovat svůj čas za peníze v zaměstnání.

Můj nejlepší zájem může být i vaším nejlepším zájmem. Chci vybudovat komunitu uvědomělých lidí, kteří nad svou finanční budoucností přemýšlejí a nebojí se o ní mluvit. Chtěl bych přesvědčit co nejvíce z vás, že šetřit a investovat má smysl a není třeba se toho obávat!

o rozbitém prasátku diskuze
prasátko v popředí jakub

O čem je Rozbité prasátko?

Na jedno se můžete spolehnout. Žádný návod, jak rychle zbohatnout a přijít k penězům, ode mě nečekejte. Pokud chcete vydělat rychle, přečtěte si deník Blesk. A pak se modlete, ať nepřijdete o střechu nad hlavou.

Budu psát o naprostých základech finanční gramotnosti, ale nebudu se bát zabrousit do úvah nad tím, kam a proč investovat „nepotřebné“ prostředky. Peníze mě baví a chci vybudovat jim zasvěcený blog, z něhož můžete čerpat užitečné znalosti i vy!

Budu nazývat věci pravými jmény a nebudu vás tahat za nos. Jsem přesvědčen, že každý může uspět a stát se finančně nezávislý. Je však třeba mít plán a jít na to chytře! Vaše situace je naprosto jedinečná a co funguje u mě, nemusí nutně fungovat u vás.

Chcete vědět více o Rozbitém prasátku? Tak pište na [email protected]!

Více se o Rozbitém prasátku dozvíte také na na Facebooku a Twitteru!

Nemáte dost a chcete více od

Rozbitého prasátka

Přihlaste se k odběru novinek!

Žádný spam. Jen to nejlepší ze světa osobních financí.

přihlašte se k odběru novinek rozbité prasátko