Rozbité prasátko

Nejlepší finanční

Nástroje a knihy

V 21. století existují nástroje a knihy na všechno. I na peníze!

V době technologické nejste na všechno sami. Ať už chcete optimalizovat svůj měsíční rozpočet nebo automatizovat pravidelné investování, na všechno existují super nástroje a knihy. Rozbité prasátko se rádo podělí o ty nejlepší finanční služby, kterým věří a které samo používá.

Některé odkazy jsou předmětem affiliate marketingu. To znamená, že vy zadarmo zjistíte, jaké jsou nejlepší finanční produkty na trhu a pokud si zřídíte u některé ze služeb účet přes uvedený odkaz, Rozbité prasátko obdrží provizi. A vy dost možná také! Přečtěte si, jak Rozbité prasátko vydělává peníze.

portu

Moderní investování pro všechny

Portu je česká robo-advisory investiční služba. Jaký je nejlepší postup, ja zhodnotit své peníze? Pravidelné investování do světových trhů a složené úročení po dlouhou dobu.

Portu vám zajistí obojí.

Budujte bohatství s

Co se dá měřit, to se dá řídit! A pro ty z vás, kdo to s budováním bohatství myslí vážně, připravilo Rozbité prasátko ultimátní Excel šablonu na sledování vlastních finančních návyků! Distribuce bohatství, plánování důchodu nebo návratnosti investic, to vše si díky Rozbitému prasátku můžete nyní jednoduše měřit.

Budujte bohatství s Rozbitým prasátkem!

Rozpočet jednoduše

Wallet je úžasně jednoduchá a intuitivní budgetovací aplikace, díky níž budete mít vaše příjmy a výdaje vždy pod kontrolou.

Třešnička na dortu – za aplikací stojí český vývojářský tým!

Extra levné obchodování

Abyste mohli začít investovat, potřebujete dvě věci. Znalosti a brokerský účet. Znalosti hledejte níže v sekci knih, ohledně brokerského účtu už neváhejte. DEGIRO je holandský low-cost broker, který bude držet vaše útraty za obchodování proklatě nízko. Navíc nabízí při splnění podmínek koupi jednoho ETF měsíčně zdarma!

Investujte s rozvahou – investování zahrnuje rizika ztrát.

Transparentní on-line směnárna

Taky vás rozčiluje, když nevíte, kolik v bance zaplatíte za výměnu peněz z korun do eur? Pokud ano, vyzkoušejte on-line směnárnu Wise. Než peníze směníte z jednoho účtu na druhý, vždy budete přesně vědět, kolik vás celá operace bude stát, tedy kolik peněz pošlete a kolik dostanete.

Wise je super i pro firmy.

Investujte do nemovitostí

Investice do nemovitostí letí, kdo však má prostředky na to, aby si pořídil hypotéku na vlastní byt? Pokud chcete také čerpat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, vyzkoušejte českou P2P platformu Upvest s návratností mez 5-7 % ročně!

Blog o penězích je pouhým začátkem. Přečtěte si knihu!

Člověka lze dobře poznat podle knih, které čte. Pokud tedy vůbec nějaké čte. Chcete se vzdělat ve světe financí nebo osobního rozvoje? Zde je doporučená četba od Rozbitého prasátka!

kniha hlavní stránka investice

Jakub Dvořák

Kniha „Průvodce pro pasivní investování od Rozbitého prasátka“ vás provede problematikou časem ověřeného a spolehlivého přístupu pasivního investování. Ve zkratce – řeč bude především o indexových ETF fondech!

Burton G. Malkiel

Myslíte si, že dokážete dlouhodobě dosahovat lepších než průměrných výsledků kapitálových trhů pomocí fundamentální nebo technické analýzy? Burton G. Malkiel vás v knize Náhodná procházka po Wall Street vyvede z omylu.

James Clear

Osobní finance nejsou jen o penězích, ale i o chování a především o zvycích, které si vypěstujete. Díky Atomovým návykům se naučíte zacházet lépe s penězi tak, že především vylepšíte vaší dennodenní rutinu a optimalizujete své zvyky.

Seth Godin

Kniha Nepostradatelní od Setha Godina naprosto změnila můj pracovní život a katapultovala mojí kariéru kupředu. Díky ní vedu tým datových vědců, dosahuji na úžasný plat a těším se neuvěřitelné pracovní svobodě.

Staňte se i vy nepostradatelnými!

Morgan Housel

Umět zacházet s penězi není nutně otázka toho, co všechno víte. Důležité je, jak se chováte. Morgan Housel vám ve své knize Psychologie peněz názorně vysvětlí, proč jsou lidé tak iracionální a dělají rozhodnutí, která dělají.

Timothy Ferriss

Nebaví vás každý den chodit na 8+ hodin chodit do práce a poslouchat hloupá nařízení vašeho šéfa? Tak začněte podnikat on-line a vybudujte kolem toho systém, který vám umožní život, o které jste doposud jen snili!

Tim Ferriss vám ve své knize vysvětlí jak toho dosáhnout.

Benjamin Graham

Zajímá vás, odkud ví Warren Buffet to, co ví? Tak nehledejte dál a přečtěte si knihu Inteligentní investor od jeho mentora Benjamina Grahama. Kniha je mnohem lepší, než jak napovídá její obal.

Varování: jde o poměrně náročné čtení!

Charles Wheelan

Zahoďte učebnice ekonomie a přečtěte si Odhalenou ekonomii od Charlese Wheelana! Slibuji vám, že to je jediná kniha o ekonomii, která vám vyčaruje úsměv na tváři. A ještě vás při tom spoustu naučí.

Robert Kiyosaki

Bohatý táta, chudý táta je dnes již legendární knížka na téma osobních financí. Kniha upozorňuje především na důležitost finanční gramotnosti na cestě za finanční nezávislostí.

Daniel Kahneman

Proč tolik lidí přichází při investování o peníze? Protože na to zkrátka nemá nervy! Držitel Nobelovy ceny za ekonomii vám v knize Myšlení rychlé a pomalé vysvětlí základní principy behaviorální ekonomie!

myšlení rychlé pomalé

Cal Newport

„Zvládl bych cokoliv, kdybych na to jen měl čas. A pořád mě někdo neotravoval. A nekřičel na mě FB. A nemusel pořád číst zprávy.“

Obhajujete se někdy obdobnými výmluvami? Tak si přečtěte knihu Hluboká práce a naučte se soustředit na to, na čem vám záleží.

Mark Manson

Všechno není růžové. Občas vám život hází klacky pod nohy. A neúspěch je cestou kupředu. Přečtěte si americký best-seller Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le a dívejte se na život s nadhledem!

začněte s proč simon sinek

Simon Sinek

Simon Sinek zjistil při studiu vůdčích osobností a organizací, které velkou měrou ovlivnily svět, že všichni uvažovali, jednali a komunikovali přesně stejným způsobem – vždy začali s otázkou PROČ a až poté řešili, JAK a CO zrealizovat. Simon Sinek tento model v knize Začněte s proč nazývá zlatý kruh.

Daniel Crosby

V knize The Behavioral Investor psycholog a investor Daniel Crosby zkoumá sociologické, neurologické a psychologické faktory, které ovlivňují naše investiční rozhodnutí, a předkládá praktická řešení pro zlepšení výnosů i chování.

MJ DeMarco

MJ DeMarco uvádí na správnou míru spoustu zažitých pravd, jak dosáhnout na finanční nezávislost. Pokud nechcete čekat s odchodem do penze do 60 let, nastartujte vlastní podnik a urychlete cestu do předčasného důchodu.

Kniha UNSCRIPTED je povinné čtení pro každého začínajícího podnikatele.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

J.L.Collins

Asi nejjednodušší kniha, která vás uvede do problematiky osobních financí. Přečtením získáte základní návod, jak proměnit vlastní (nejen) finanční život od základů a jak dosáhnout vytoužené finanční nezávislosti.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

John C. Bogle

Chcete si přečíst, co si o indexových fondech, ETF produktech a pasivním investování myslí jeho zakladatel, dnes již zesnulý John C. Bogle? Tak to se vám bude líbit jeho geniální rozbor v knize The little book of common sense investing.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

William Bernstein

Ať už se rozhodnete si skládat portfolio z jednotlivých akcií nebo se raději vydáte cestou ETF produktů, nad jeho složením je potřeba se trochu zamyslet. William Bernstein vám ve své knize The Four Pillars of Investing názorně vysvětlí, jak si sestavit portfolio, které ustojí všechny nástrahy kapitálových trhů.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

Ramit Sethi

Ramit Sethi je mým velkým vzorem. Když Ramit mluví o finanční gramotnosti, investování nebo podnikání, je to jakoby mi mluvil z duše. Pokud se vám líbí obsah Rozbitého prasátka, dejte šanci knize I Will Teach You To Be Rich.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

Robert Green

Abyste se v něčem stali experty, budete potřebovat více než jen štěstí. V knize Mastery od Roberta Greena se dozvíte, co je to pravidlo 10.000 hodiny, proč je důležité mít ve svém životě vzory nebo jak dosáhnout na vrchol tvůrčí kreativity.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

Tony Robbins

Jste přesvědčeni o tom, že se vám peníze budou vždy vyhýbat obloukem? Tak si přečtěte knihu od Tonyho Robbinse Money Master the Game, kde self-made milionář vypráví, jak dlouhodobě budovat bohatství a přitom mu radí kapacity jako Richard Branson, Ray Dalio nebo Burton G. Malkiel.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

Felix Dennis

„Vydělávání peněz je dovednost, kterou si lze osvojit. A pokud někdo jako já může zbohatnout, pak můžete i vy – bez ohledu na vaše současné poměry.“

To píše Felix Dennis ve své knize How to get rich. Felix je přesvědčen, že zbohatnout může téměř každý přiměřeně inteligentní člověk, pokud má dostatečnou motivaci a snahu.

Nemáte dost a chcete více od

Rozbitého prasátka

Přihlaste se k odběru novinek!

Žádný spam. Jen to nejlepší ze světa osobních financí.

přihlašte se k odběru novinek rozbité prasátko