Rozbité prasátko

DEGIRO recenze 2021: Je proklatě levný broker DEGIRO také tím nejlepším na trhu?

Ve zkratce: DEGIRO je velmi populární a neuvěřitelně levný nizozemský broker. Firma DEGIRO vznikla již v roce 2008 a od té doby si u ní otevřelo účet téměř 500.000 uživatelů napříč Evropou. Za svoji popularitu vděčí mimo jiné i možnosti obchodování vybraných ETF fondů zcela bez poplatků*. I to je jeden z hlavních důvodů, proč brokera využívá i Rozbité prasátko! Více již z DEGIRO recenze!

A hned na začátku upozornění – investování je spojeno s rizikem ztráty.

*Při splnění těchto podmínek

Minimální vklad: 1 Kč

Poplatky: 0 Kč za vedení účtu, dále dle ceníku

Produkty: ETF, akcie, dluhopisy, opce, futures, pákové kontrakty

Celkové hodnocení: 4,2

4.2/5

Výhody:

Nevýhody:

DEGIRO recenze update

S výběrem brokera je to jako s výběrem nového automobilu.

Jde pravděpodobně o závazek na dlouhou dobu, takže musíte vědět, jakou má automobil spotřebu, jestli šlape jako hodinky, zda prošel zatěžkávacími testy uvaděči Top Gearu a v neposlední řadě vás taky bude zajímat jeho bezpečnost.

Nyní si místo automobilu dosaďte slovo broker či rovnou DEGIRO a vzejdou vám následující otázky:

 • Kolik broker stojí?
 • Funguje vše tak, jak má?
 • Jaké zkušenosti s DEGIRO mají ostatní uživatelé?
 • Je obchodování na platformě bezpečné?

A protože na platformě DEGIRO již přes dva roky sám obchoduji, z DEGIRO recenze se dozvíte, jak se to s tímto extrémně levným brokerem opravdu má!

Investujte s rozvahou – investování zahrnuje rizika ztrát.

DEGIRO recenze

Některé odkazy v článku mohou být předmětem affiliate marketingu. Přečtěte si, jak Rozbité prasátko vydělává peníze!

Co to je DEGIRO?

DEGIRO je holandský nízkonákladový broker. Je to tedy platforma, skrze kterou máte přístup na desítky světových burz, kterými jsou například Euronex Amsterdam, burza v německém Frankfurtu, pražská burza nebo světoznámá burza v New Yorku. Kompletní seznam burz naleznete na tomto odkazu.

trhy a burza

Na platformě brokera DEGIRO můžete na vlastní pěst obchodovat akcie, dluhopisy, futures, opce, pákové produkty, ale především pak ETF fondy, které by měly být zařazeny do portfolia každého dlouhodobého investora.

Degiro produkty

Co v nabídce DEGIRO naopak nenaleznete je obchodování měn – tzv. forex – nebo obchodování kryptoměn.

Zatím.

Historie DEGIRO

DEGIRO bylo založeno paradoxně v roce 2008, tedy v době, kdy došlo k jedné z největších finančních recesí moderní historie. Od té doby si stihlo vybudovat obrovskou základnu zákazníků po celé Evropě, při čemž dnes na platformě obchoduje téměř 500.000 uživatelů a jen za rok 2019 Degiro zpracovalo transakce za 50 miliard eur.

V prosinci 2019 bylo pak DEGIRO spolknuto německým konkurenčním brokerem flatex, který se však rozhodl ponechat DEGIRO fungovat jako doposud, tedy pod samostatnou značkou. Skupina flatex je dnes s více než jedním milionem zákazníků největším obchodníkem v Evropě.

Obrovské množství lidí, kteří platformu používají, mi v Degiro vkládá dostatečně velkou důvěru. I díky tomu DEGIRO nepůsobí jako amatérská garážová firma.

Co také stojí za zmínku je velká náklonnost médií, které DEGIRO pravidelně oceňují jako nejlepšího a nejinovativnějšího brokera na trhu.

To vše jsou důvody, proč si DEGIRO zaslouží vaši pozornost, a to ať už se pro brokera nakonec rozhodnete či nikoliv.

Bezpečnost a DEGIRO

První a nejdůležitější otázkou, kterou si jako investoři vždy musíte klást, se týče bezpečnosti při obchodování na platformě.

Zabezpečení před sebou samotným

Před sebou samým vás bohužel žádný broker neochrání, takže než začnete obchodovat, přesvědčte se o tom, že alespoň trochu víte, co děláte. To proto, abyste omylem místo akcie nekoupili na stejný produkt pákový kontrakt. Jestliže o investování zatím příliš mnoho nevíte, pokračujte ve sebevzdělávání na následujícím odkazu.

Začněte investovat

Nejrychlejší cesta, jak dosáhnout na finanční nezávislost, je pomocí investování. Nečekejte a začněte investovat ještě dnes!

Degiro bohužel nenabízí obchodování “nanečisto” a jeho “výukové centrum” je pouze notně osekaný úvod do principů obchodování, takže se na pomocnou ruku rozhodně spoléhat nemůžete.

Když splníte minimální předpoklad pro obchodování na burze, čímž je vlastní poučení o rizicích spojené s obchodováním a produktech, jež kupujete, je na čase se pátrat po věrohodnosti DEGIRO.

Zabezpečení vašich peněz

Prvním předpokladem bezpečnosti vašich peněz je to, že vaše prostředky (ať už jde o investiční pozice či volné peníze) jsou odděleny od financí firmy. Tomu tak je i v případě brokera DEGIRO, což znamená, že když DEGIRO z jakéhokoliv důvodu zbankrotuje, vy o své investice nepřijdete.

Volné (nezainvestované) finanční prostředky navíc DEGIRO nemá ve svém vlastnictví, ale jsou drženy v tzv. fondech peněžního trhu. To může být výhodné i nevýhodné, protože takový fond něco stojí a dochází i k fluktuaci jeho hodnoty. DEGIRO sice pohyb ceny do jisté míry kompenzuje, přesto nedoporučuji nechávat ve fondu příliš mnoho prostředků a raději je vždy většinově investovat.

Nicméně to vše se bude v roce 2020 měnit, jelikož DEGIRO může nyní díky spolupráci s mateřskou firmou flatex nabídnou svým zákazníkům opravdový bankovní účet pro volné prostředky. A jak už to v Evropě bývá, takový účet vám pojistí hotovost do výše 100.000 eur.

změna peněžního fondu

Na fungování a hospodaření DEGIRO navíc dohlíží Nizozemská centrální banka a Úřad pro finanční trhy.

Zabezpečení platformy

Za historii fungování DEGIRO zatím nedošlo k žádnému bezpečnostnímu narušení. To sice nikdy není garance do budoucna, ale lze z toho usoudit, že vaše obchodní účty jsou v bezpečí.

Za nutnost považuji využití dvoufázové autentifikace. To znamená, že do svého účtu se nedostanete pouze při vložení přihlašovacího jména a hesla, ale budete ještě potřebovat externí zařízení, na němž vygenerujete přihlašovací kód.

K tomu můžete využít buď SMS bránu nebo třeba autentifikační aplikaci od Google.

dvoufázová autentifikace

Vřele doporučuji využívat dvoufázové autentifikace na všech svých finančních a bankovních účtech.

Za dva roky používání jsem zatím nenarazil na jediný problém, který by mou důvěrou v platformu DEGIRO otřásl.

Typy účtů

Na DEGIRO si můžete otevřít několik typů účtů. Dle typu účtů se pak budou odvíjet například poplatky nebo nabídka produktů, které můžete využívat. Účty na DEGIRO jsou:

 • Custody
 • Basic
 • Active
 • Trader

Na základě podmínek lze účty rozdělit na dvě kategorie – Custody a všechno ostatní.

Custody

Profil Custody je asi nejbezpečnějším profilem, který DEGIRO nabízí. Jestliže máte účet Custody, DEGIRO nemůže vaše pozice půjčovat třetím stranám. Než se zděsíte z toho, jak je možné, že DEGIRO někomu půjčuje vaše akcie, vězte, že jde o poměrně běžný jev (podobně, jako banka půjčuje vaše peníze, tak broker půjčuje vaše akcie).

Když nějaký investor či investorka “shortuje” akcie, tak vlastně prodává akcie, které nevlastní. Broker, v tomto případě DEGIRO, jim je tedy půjčí od jiných investorů. Degiro však zapůjčení garantuje kolaterálem ve výši 104 % ceny akcií, takže riziko, že o akcie přijdete, je minimální.

Degiro za mírně vyšší poplatky nabízí se zapůjčení pozic třetím stranám zcela vyhnout otevřením účtu Custody

Hlavní rozdíl v porovnání s ostatními účty je pak především poplatek za zpracování dividendy. Při každé vyplacené dividendě si DEGIRO započítá 1 EUR + 3 % za zpracování a vyřízení, maximálně však 10 % z celkové částky.

U profilu Custody nelze využívat obchodování derivátů či pákových produktů.

Custody profil je dle mého názoru vhodný pro všechny investory, kteří chtějí mít klid na duši, nechystají se experimentovat s pákou a netrápí je poplatek za zpracování dividend.

Osobně účet Custody také využívám.

Basic, Active a Trader

Druhou kategorií jsou pak účty Basic, Active a Trader.

Účet basic je v podstatě totožný s Custody s tím rozdílem, že neplatíte poplatek za zpracování dividend a vaše pozice mohou být půjčeny třetím stranám.

Active a Trader se od sebe pak už liší pouze tak, do jaké míry můžete “shortovat” pozice. Počítá se s tím, že jestliže máte takovýto účet, už dobře víte, co děláte.

Je důležité mít na paměti, že jakmile si otevřete některý z účtů, nelze mezi nimi libovolně přecházet. Proto dobře zvažte, pro který se rozhodnete. Co však udělat můžete, je otevření různých typů účtů pro různé typy vašich investic.

Poplatky

Jedním z největších důvodů, proč si DEGIRO vydobylo tak silnou pozici mezi brokery, jsou jejich proklatě nízké poplatky. Ty jsou totiž i v roce 2020 stále bezkonkurenčně nejvýhodnější pro malé retailové investory, kterými my všichni nepochybně jsme.

O dopadu poplatků na vaše investice se můžete dočíst v tomto článku. Hlavní myšlenka je taková, že poplatky mohou mít obrovský dopad na celkovou návratnost vašich investic. Proto byste se měli snažit o jejich minimalizaci.

Moc se mi mimo jiné líbí odpověď v sekci Nápověda na oficiální stránce DEGIRO. Na otázku, proč je DEGIRO tak levné, se odpovídá:

My v DEGIRO se nedomníváme, že jsme levným brokerem. Ostatní brokeři jsou jednoduše příliš drazí.

Velké plus u DEGIRO je to, že prakticky neexistuje minimální výše vkladu, takže čistě teoreticky můžete začít obchodovat už od 1 Kč.

Ne že byste si za 1 Kč něco koupili…

Poplatky za obchodování

Nejzásadnějším poplatkem je poplatek za transakci. Ten se vždy odvíjí od toho, na jaké burze a v jakém objemu transakci provádíte.

Tak například nákup akcie na pražské burze vás vyjde na 20 Kč + 0,11 % z celkové hodnoty transakce a transakce na většině evropských burz bude stát 4 eura + 0,05 % z celkové hodnoty transakce.

přehled poplatků degiro

DEGIRO si je rozhodně své konkurenční výhody vědomo, a tak se nezdráhá porovnat své poplatky s konkurencí (Fio, Lynx, Patria a Saxo).

poplatky srovnání akcie

Ještě výhodnějším, než je nákup akcií, je na DEGIRO nákup ETF fondů. DEGIRO totiž přišlo s nevídanou nabídkou produktů, které můžete na jejich platformě obchodovat zdarma. To má pochopitelně omezení, takže obchod zdarma lze provést jen jednou měsíčně (případně i více, ale druhý obchod stejného produktu musí být ve výši 1000 eur a více).

I tak jde o super nabídku, protože v DEGIRO seznamu ETF bez poplatků je opravdu z čeho vybírat. Ujistěte se, že fond, který kupujete v domnění, že jde o fond zdarma, je totožný s fondem v seznamu (a že se obchoduje na uvedené burze).

A jestli náhodou ETF v seznamu není, tak poté platíte poplatek 2 eura + 0,03 % z nákupní ceny.

přehled poplatků etf srovnání

Aktuální přehled poplatků naleznete zde pro účty Basic, Active a Trader a zde pro účet Custody.

Poplatky za převod měn

Osobně využívám irskou verzi DEGIRO (důvody vysvětlím níže), každopádně českého investora bude zajímat hlavně to, jak může nakupovat akcie v eurech nebo dolarech, jestliže peníze na účet posílá v korunách.

Je důležité zmínit, že na DEGIRO lze posílat peníze pouze z účtu, který je uveden při registraci. To znamená, že nelze využívat například jeden účet eurový a druhý korunový podle toho, jak se vám to zrovna hodí.

Vklad na účet DEGIRO provádíte bankovním převodem v korunách na jejich účet u české pobočky Deutsche bank. Za zpracování platby se nic neplatí.

Vklad je pak připsán do několika hodin od provedení transakce. S výběrem to je vzhledem ke konverzím trochu horší, a čeští uživatelé vesměs hlásí, že převod trvá klidně 2-3 pracovní dny. 

Osobně mi výběr prostředků na eurový účet trval jeden pracovní den. K žádným problémům při výběru nedošlo.

Vklad a převod měny

Obchody na DEGIRO musíte provádět v eurech. Převod českých prostředků proběhne automaticky o půlnoci v den po připsání vašeho vkladu a to za středový kurz eura a koruny a bez poplatku. I z toho důvodu nemusí být DEGIRO optimální pro ty z vás, kteří chtějí obchodovat na pražské burze, jelikož pak dochází k dvojí měnové konverzi.

Jestliže nechcete čekat, můžete směnu (opět bez poplatku) provést sami v záložce převod měn. Směna zdarma je pouze mezi eurem a korunou (oběma směry), za všechny ostatní automatické převody se platí 0,1 % z  převáděné částky, v případě manuálního převodu pak 10 eur + 0,02 % z transakce.

Jestliže si peníze z korun na eura před transakcí nesměníte, vaše objednávka bude zamítnuta. 

Při vyplácení peněz zpět na korunový účet dojde ke stejné automatické konverzi, jako když peníze na investiční účet posíláte.

převod měn Degiro

Další poplatky

Jeden netradiční poplatek specifický pro DEGIRO je poplatek za připojení na burzu. Ten je ve výši 2,5 eur ročně a účtuje se za každou burzu, na níž buďto držíte pozice, nebo na níž jste v daném v kalendářním roce obchodovali.

To znamená, že jestliže si koupíte produkty z burzy v Amsterdamu a Frankfurtu, zaplatíte za každý rok, kdy je držíte ve svém portfoliu, celkem 5 EUR. Není to příliš, ale je to potřeba zdůraznit a být si poplatků vědom.

Tento poplatek se nevztahuje na “domovskou” burzu. Pro českou platformu to tedy bude pražská burza, pro mě to je burza v Dublinu.

S poplatky se musíte předem seznámit. Jestliže dojde k pochybení, kdy vás nemile překvapí výše poplatku, bohužel musíte chybu hledat u sebe.

Dobrý pozor si také dejte na daňové srážky u českých dividend. Ty totiž u Degiro činí 35 % (oproti standardním 15 % v ČR), a tak pro zákazníky zaměřené na české dividendové tituly nemusí být DEGIRO tou nejlepší volbou. Více se dozvíte na tomto odkazu.

Degiro daně dividendy čr

Další poplatky, s kterými se můžete na DEGIRO setkat, lze vyčíst z následujícího obrázku.

poplatky za připojení na burzu
Degiro doplňkové služby

Do čeho lze na DEGIRO investovat?

DEGIRO nabízí celou řadu produktů, do nichž lze na platformě investovat. Nabídka si mírně liší s ohledem na to, jaký využíváte účet, o čemž se již diskutovalo v předcházející kapitole.

ETF

Největším důvodem, proč DEGIRO osobně používám, je jeho nabídka ETF fondů. Těch mám v současnosti ve svém portfoliu 5, z čehož bohužel ne všechny jsou ze seznamu ETF bez poplatků (jako například ETF Gold od UBS).

I přesto je opravdu z čeho vybírat a většině investorů by nabídka měla vystačit k tomu, aby si sestavili dostatečně diverzifikované a robustní portfolio.

DEGIRO již nenabízí ETF obchodovatelná převážně jen na americkém trhu. Ta budou mít v budoucnu na evropském trhu problém kvůli regulaci evropských úřadů, DEGIRO však jejich stažení z nabídky komunikovalo zcela nedostatečně a někteří investoři budou nuceni taková ETF prodat ve ztrátě nebo převést jinam.

Akcie

Je libo akcie Tesly, Microsoftu, Johnson & Johnson nebo Siemens? To vše si na DEGIRO můžete pořídit.

Dluhopisy

Na DEGIRO si taktéž koupíte státní či korporátní dluhopisy z vybraných světových burz.

Opce

Opce je domluva mezi kupujícím a prodávajícím o právu na odkupu pozic za určitou předem sjednanou cenu. Obchodování opcí lze doporučit především zkušenějším investorům.

Futures

Futures je obchod dvou stran za předem sjednanou cenu v budoucnosti. S futures se obchodují především komodity jako je ropa či bušly obilnin. Obchodování futures lze doporučit především zkušenějším investorům.

Pákové produkty

Páka je velmi zajímavý (ale riskantní) produkt, kdy z mála lze vytěžit (nebo ztratit) více. Pákové obchodování lze doporučit především zkušenějším investorům a riziko takového obchodování je skutečně vysoké.

Reputace DEGIRO

S reputací DEGIRO na internetu je to… složité. Najde se velká spousta skalních fanoušků (jako jsem třeba já), ale i velká spousta odpůrců.

Když se podíváte na uživatelská hodnocení na webu Trustpilot, v zásadě vám vykrystalizuje několik opakujících se témat:

 • Špatná, nedostatečná nebo neexistující podpora
 • Pomalé zpracování plateb (zejména pak vyplácení)
 • Extrémně dlouhá čekací doba při zřízení účtu (v době koronaviru)
 • Něco nefunguje
 • Všechno je ok

Uživatelské recenze je třeba brát s jistou dávkou soli, často jsou totiž důsledkem bezprostředních emocí. Přesto je na nich něco pravdivého.

Degiro trustpilot hodnocení

V době, kdy byla omezení v důsledku vypuklého koronaviru na vrcholu, DEGIRO prakticky zmrazilo nabírání nových zákazníků (ale i třeba affiliate partnerů) a to bez jakéhokoliv vysvětlení. Noví zákazníci si pak museli počkat i několik měsíců na otevření účtu a prošvihli tak akciové propady.

DEGIRO na to má samozřejmě právo, ale komunikace ve stylu “nikam neodcházejte, jste v pořadí” mi připadá jako z temných devadesátých let, kdy voláte na podporu Eurotelu.

Stejně tak jsem i já osobně zaregistroval, že občas vypadnou veškerá data přenášená ze světových burz z technických důvodů. Pokud obchodujete jako já – 1x za měsíc – moc vás to trápit nemusí, ale člověka, který se obchodováním živí, tato situace asi nepotěší.

Co se týče podpory, tu jsem za dobu, co platformu používám, kontaktoval 3x. Vždy se mi dostalo poměrně uspokojující a včasné odpovědi.

podpora

DEGIRO rozhodně má co zlepšovat, osobně jsem zatím ale nenarazil na tak významný zádrhel, abych se z platformy poroučel. Myslím si, že o ohledem na to, kolik to všechno dohromady stojí, jde vlastně o velmi nadstandardní produkt.

Pokud máte jiné zkušenosti, neváhejte se o ně podělit v komentářích pod článkem.

Jak si otevřít účet?

Založení účtu je celkem přímočarou záležitostí a nezuří-li zrovna koronavirus, pravděpodobně se svého účtu dočkáte do 48 hodin. Tak tomu bylo alespoň v mém případě.

Nejprve musíte vyplnit přihlašovací formulář na stránkách DEGIRO. Ověření identity pak proběhne na základě kontroly vašich dokladů (například cestovního pasu nebo občanského průkazu) a zpracováním první platby z bankovního účtu, který je veden na vaše jméno.

Jestliže přemýšlíte, zda si účet Degiro otevřít a recenze DEGIRO od Rozbitého prasátka vám s rozhodováním pomohla, můžete si otevřít účet skrz tento odkaz. Rozbité prasátko pak obdrží provizi a vás to nic nestojí.

Abyste účet zrušili, musíte napsat na DEGIRO podporu (standardně [email protected]). Požadavek musí přijít z registrované adresy a musí obsahovat uživatelské jméno.

Jak DEGIRO vypadá?

Popravdě se mi platforma DEGIRO moc líbí. Je jednoduchá a přehledná a není problém se v ní poměrně rychle zorientovat.

Své portfolio si zobrazíte jedním kliknutím a stejně tak máte vždy na očích, jestli jste s vašimi investicemi v plusu nebo mínusu. Bohužel nedohledáte, jak přesně se tento údaj počítá a někteří uživatelé si stěžují, že jsou čísla nepřesná.

FB nepřesné údaje

DEGIRO nabízí jak počítačovou tak mobilní verzi své obchodní platformy. Obě jsou dle mého názoru povedené a uživatelsky přívětivé.

Degiro platforma PC
degiro mobilní aplikace

Přiznám se, že mobilní verzi nepoužívám. Důvodem je to, že nechci mít výkonnost svých ETF pozic prakticky neustále na očích. Méně je někdy více.

Na platformě si můžete poměrně snadno dohledat celkový přehled účtu včetně veškerých naakumulovaných poplatků a dividend.

Také se vám nejspíše nestane, že se omylem překliknete a koupíte/prodáte něco, co jste nechtěli. Veškeré nákupy a prodeje musí být dvakrát potvrzeny, přičemž mimo jiné vidíte, kolik pozic a za kolik prodáváte/kupujete a kolik vás transakce bude přibližně stát na poplatcích.

Vždy musíte mít před provedením transakce nějakou rezervu, jinak vás služba k obchodu nepustí.

nákup pozice ukázka degiro recenze

Platforma se mi zkrátka líbí. Je jednoduchá a přehledná a nabízí vše, co potřebujete, aniž byste museli cokoliv dlouze hledat. Na občasné nákupy či prodeje a buy and hold strategie je to jak dělané, aktivnější obchodníci asi budou hledat sofistikovanější nástroje.

Závěrečné hodnocení DEGIRO

Pokud jste nenáročný investor, za kterého se mimo jiné považuji i já sám, tak s DEGIRO budete nad míru spokojení. 

Obchodování na platformě je neuvěřitelně jednoduché a intuitivní a celá platforma je navíc v českém jazyce.

Nevýhody

Co v českém jazyce už bohužel není, to je zákaznická podpora. Dříve mělo DEGIRO dedikovanou podporu v českém jazyce, nyní k osobní komunikaci budete potřebovat buďto znalost angličtiny nebo překladač Google (alespoň při telefonické komunikaci s maily v češtině nemám osobní zkušenost). 

Zde však jazykové problémy nekončí. Osobně nedovedu pochopit to, proč není stále ještě možné v nastavení platformy změnit jazyk. S ohledem na to, v které zemi (doméně) si účet otevřete, v takovém jazyce pak budete platformu mít.

V současnosti bydlím v Německu, a protože jsem vážně nechtěl zápasit s německým jazykem při obchodování, musel jsem si otevřít účet přes irskou doménu degiro.ie. Nyní tak mohu mít účet v eurech a anglicky, což by přes doménu .de zkrátka nebylo možné. Přiřazení německého bankovního účtu k irské platformě nebyl problém.

Spousta lidí si také stěžuje na poměrně neschopnou podporu, ačkoliv z mé vlastní zkušenosti tato tvrzení nemohu potvrdit.

No a na závěr se najdou tací, kteří firmě DEGIRO prostě nevěří.

Výhody

DEGIRO je low-cost broker a jako takový je jeho největší předností nízká cena. Těžko budete hledat brokera se srovnatelnými či nižšími poplatky, než jaké vám nabídne DEGIRO (ačkoliv Interactive brokers jsou hodně blízko, ale porozumět jejich struktuře poplatků je úkol při nejmenším nesnadný).

Na DEGIRO si tak můžete extrémně snadno a levně sestavit a spravovat své ETF portfolio a významně tak ušetřit na poplatcích. Nemusíte se ale omezovat jen na ETF, ale můžete si do portfolia přihodit i nějaký dluhopis či akcii, kterých je v nabídce velká spousta.

Platforma je srozumitelná a přehledná a vaše obchodní aktivita se tak může snadno smrsknout na několik minut měsíčně. A tak by to mělo být.

Na DEGIRO osobně obchoduji už téměř dva roky a zatím jsem nenarazil na nic, co by mě odradilo od jeho používání.

Přesto je nutné se dobře seznámit především se strukturou poplatků, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.

Nakonec se sluší dodat, že investování je vždy rizikové a vy tak vždy můžete přijít o část či všechny své prostředky.

Nepodceňujte roli sebevzdělání v problematice.

DEGIRO tipy a triky

Smyslem recenze pochopitelně není poskytnutí rad ohledně toho, jak platformu používat. Přesto se najdou tací, kteří jsou už skálopevně odhodláni, že DEGIRO používat chtějí a budou a nyní se poohlíží po nějakém srozumitelném návodu.

V takovém případě nepátrejte dále a přečtěte si samostatný článek, kde zodpovím nejčastější otázky týkající se holandského brokera a zároveň naservíruju nějaké tipy a triky do začátku.

Přeji úspěšné investování!

Je DEGIRO pro každého?

Jedním slovem – není.

Stejně jako ne každý chce jezdit ve stejném automobilu, tak se všichni nespokojí s platformou DEGIRO. Někomu vyhovuje SUV, někdo rád jezdí rychle a pro někoho je rozhodující úspora. A to je v pořádku!

Nejinak je tomu i u výběru brokera.

DEGIRO je vhodné především pro nenáročné investory s buy and hold strategií, kteří realizují jen velmi málo obchodů. Naprosto ideální situace pak nastává ve chvíli, kdy nakupujete pouze akumulační ETF, která lze pořídit zdarma, a to s frekvencí 1x za měsíc.

Může se vám pak stát, že za veškerou svojí obchodní aktivitu zaplatíte všeho všudy pouze 2,5 eur ročně a to za připojení na burzu, kde se ETF obchoduje. 

A to je zatraceně málo.

I aktivnější tradeři si zde ale přijdou na své, protože s DEGIRO stále dosáhnou na extrémně nízké transakční poplatky.

A co vy, jakého brokera používáte? Pokud máte DEGIRO, jste s ním spokojení? Co se vám líbí a co vám naopak vadí? Pomohla vám recenze DEGIRO s rozhodováním?

Pište do diskuze pod článkem nebo na [email protected]

Pokračujte ve čtení!

Líbil se Vám článek?

Sdílejte na Facebook
Sdílejte na Twitter
Odběr
Upozornit na
83 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Chybí mi tam frakce akcií. Hledal jsem něco pro potomka, kam bychom dávali „peníze od babiček“ a hned nakoupili (později s ním). Jinak podpora asi celkem ok. Řešil jsem zablokovaný účet (díky G Autentifikator) a během pár minut vyřešeno.

Podle mě to tak brzo nebude. Odpověď z podpory:
It is not planned for DEGIRO to offer fractional share trading. 
If this were to change in future, we will communicate this clients.

Alternativou by mohlo být Portu nebo XTB? XTB frakce, myslím, nabízí.
Michala

XTB frakce nenabízí. Nabízí je eToro nebo Interactive Brokers.

Ahoj Jakube, rád bych se tě zeptal ohledně toho, co píšeš: ´´Nicméně to vše se bude v roce 2020 měnit, jelikož Degiro může nyní díky spolupráci s mateřskou firmou flatex nabídnou svým zákazníkům opravdový bankovní účet pro volné prostředky. A jak už to v Evropě bývá, takový účet vám pojistí hotovost do výše 100.000 eur.´´ Znamená to tedy, že na účet můžeš dát až 100 000 eur, které nejsou zainvestovány a ty jsou pojištěné. Co ale ty, které jsou již zainvestované? Našel jsem na Degiro (https://www.degiro.co.uk/helpcenter/faq/safety/1112), že: ´´Is DEGIRO covered by any sort of Investor Protection Scheme?The Dutch Investor Protection Scheme… Číst vice »

Díky moc za komentář. Hledal jsem různé informace a ještě si o tom něco četl. Bral jsem nějaké informace z (http://skejwin.cz/zajisteni-investicnich-uctu-u-brokeru/), takže jsem si to chtěl jen trošku sjednotit. Dá se říci, že jestli věřím, že Blackrock (iShares) (ve kterém mám peníze u Degira) nezkrachuje, nemusel bych ani nějak řešit pojištění do 20 000 Euro, které bych měl přesáhnout za rok a půl, když bych jen vkládal peníze. Jestli Degiro zkrachuje, měl bych mít možnost si převést peníze k jinému účtu a je jedno jakou hodnotu bude mít portfolio (plus pro mne). Hledal jsem nějakou alternativu a narazil jsem na… Číst vice »

Díky moc Jakube za tvůj super komentář a pohled na věc.

Hodně zdaru.

Diego

Zdravím,
zrovna jsem se na toto pojištění (20 tis EUR) ptala dvou různých investičních poradců (jeden z nich je nezávislý, nespadajícíc pod žádnou bakovní společnost) také jsem řeila, co s těmi miliony (chacha) za pár let budu dělat …. a říkají, že těch 20 tis se vztahuje 1) na nezainvestované peníze na obchodním účtu, 2) na investice s pákou. Nakoupené akcie/ETF jsou na vaše jméno a při krachu Degira by měly následně přejít pod jiného brokera. Kromě toho má ale degiro limit 3 tis EUR, které mohou bez poplatků ležet nezainvestované na účtě.
Michala

Ahoj,
s těmi zakoupenými akciemi u Degira na naše jméno je to opravdu pravda? Já jsem četl v různých diskuzích, že u většiny brokerů (stejně jako u Degira), jsou akcie drženy právě na jméno brokera.
Kde jsi tuto informaci zjistila? 😉

Díky!

Ondra

Díky Jakube za shrnutí tvých zkušeností s Degirem. Měl jsem již několik schůzek s finančními poradci ale tvůj blog mi zatím pomohl se orientovat v tom, jak začít sám. Jeslti toje správný směr, ukáže čas, ale minimálně informace, které máš nejen v tomto článku mi pomáhají se rozhodovat podle toho, co mi dává největší smysl.

Ahoj, za sebe můžu pochválit přesně to co píše Jakub. Nízké poplatky, když si chci koupit každý měsíc akcie za $50, tak mě poplatky nezruinují. Android apka funguje výborně, stejně jako web. Aktuální ceny si raději ověřuji jinde (https://www.nasdaq.com/, https://finance.yahoo.com/) a na Degiru jen zadávám příkazy. Co je občas pomalé je převod peněz (pokud nechcete platit 10 eur), ale většinou trvá max den. Když to jendou bylo déle, poslal jsem dotaz na holandský a anglický support a do 24 hodin dostal 2 odpovědi, takže i toto fungovalo dobře. Kamarád si zařizoval účet asi před měsícem a také bez problému. Pěkný… Číst vice »

Degiro … hrůza. 1) donutili mne prodat 50% porfolia měsíc po tom, co jsem jej koupil (dali mi na prodej 6 měsíců s deadline 30.11.2020), že už jej nebudou podporovat a že když to neudělám sám, udělají to poslední den sami 2) jedna z těch věcí mi nejde 4 měsíce prodat … a ejhle, najednou zjišťuji, že oni mi dávají o ceně akcie 4 měsíce špatné infrormace. Po mých opakovaných stížnostech mi ještě řeknou, že akcie už není na burze, kterou podporuijí, ale na jiné a že mám prostě smůlu. Že to neprodají ani oni toho 30.11. a že mám… Číst vice »

Ahoj,
také jsem musel některé tituly odprodat. Ale tak jak takm si myslím, že pláčeš na špatném hrobě, tyhle věci vycházejí z legislativy a Degiro se jim jen musí přizpůsobit.
Sám jsem koupil kdysi titul, který šel ke dnu tak, že ho nasdaq stáhnul. A akcie té firmy zůstaly na jiné burze, kam si ten směšný zbytek za 25 eur poplatku můžu převést.

Jo tahle ohláška byla fakt na nic. Jejich obecný meil, že „ve vašem portfoliu jsou ETF, která dále nebudeme podporovat a buď si je prodáte sami, nebo to uděláme my“ je na nic. Obzvlášť, když se v tom jejich seznamu nedalo nijak rozumně hledat (případně, že by to v portfoliu třeba nějak vzvýraznili). Takže jsem šla vždy do portfolia zkopírova a ISIN a dala vyhledat … opruz. U mě šlo o dvě akcie/ETF a prodat to šlo v pohodě. … A pak mám v portfoliu další ETF, která nemůžu kupovat, ale mohu je držet, že už je také nepodporují, či… Číst vice »

Ahoj chtěl bych se zeptat, pro účet basic informace „vaše pozice mohou být půjčeny třetím stranám“… toto dělají standardně i ostatní platformy ib?

Tak oni potřebují někde brát, aby měli pro ty, kteří chtějí shortovat. IB to by default nedělá.
Michala

Dobrý den, můžu se zeptat, využíváte účet Basic nebo Custody? U Custody mi přijde nevýhoda poplatek za zpracování dividend 1€+ 3.00 % z dividendy celkem dost pro začínající investoři. Jinak jsem s Degiro taky spokojený.

Moc díky za odpověď. Já mám taky Custody ale bohužel nevěděl jsem o možnosti založení dalšího účtu u Degira na stejné jméno, kde bych nakupoval čistě jenom dividendy. Takže kromě ETF (akumulační) mám i dividendy. Tak teď přemýšlím jak z toho co nejlíp vybruslit 🙂 a zdali jsou poplatky 1€+3% fakt tak vysoké oproti konkurenci.

Dobrý den,
díky moc za kvalitní článek. K více účtům na jedno jméno: právě to řeším a je to oficiálně podporované, přímo je to popsané ve FAQ, viz:

Is it possible to open multiple accounts with the same details?
You can open multiple accounts with the same details (name, address, email, etc.). The only details which must be different is the username.
If you wish to open multiple accounts using the same bank details, when transferring funds please include the username you wish to have the funds added to in the details of the transfer.

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, když bych pravidelně investoval do 2 ETF, které nejsou na seznamu zdarma , tak je poplatek 2E +0.033+TER účtován s každou investicí? Není pak lepší kupovat třeba čtvrtletně? Ono na seznamu zdarma jsou většina dividendove. A Já plánuji akumulační. Díky

Krásné srovnání rozdílu investování měsíčně a čtvrtletně najdete zde https://thepoorswiss.com/invest-every-month/ – ve zkratce – měsíční investování se vyplatí víc – zisky prostě výrazně předčí zaplacené poplatky 😉
Michala

Osobne me u Degira vadi nemoznost investovat do obranneho sektoru…

Zdravím,
zrovna koukám, že máte irské Degiro 🙂 v Eurech. Známý říkal, že české Degiro je též v Eurech. Jak jsem se na jiném blogu dočetla, mým cílem by mělo být kupovat ETF v jejich základní měně, abych se vyhnula zbytečným měnovým převodům. Do teď jsem se soustředila hlavně na to, aby mnou kupované ETF bylo v měně mého investorského účtu, budu muset můj seznam ETF znovu projít. Osobně mám Degiro.ch 🙂 (CHF) a k tomu xtb v Eurech, takže teď nevím, na které platformě kupovat ETF vedené v dolarech.
Michala

Koukala jsem na stránky českého Degior a ano, posílat EURa jde, ale zpět na účet můžete dostat jen koruny, to jen pro info.

A ještě dotaz – v případě, že mi němčina nevadí, je nějaký rozdíl mezi německým a irským degirem? Pokud budu chtít obchodovat v Eurech a mnou vybrané ETF nebude na mé platformě (mám XTB), tak bych si založila německé Degiro. Známý říkal, že například německé Degiro má lepší poplatky při ochodování na Xetre. Čekala jsem , že poplatky jsou všude stejné.

Michala

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc:
Založil jsem si účet u Degira, ale při registraci mi to nedovolilo vyplnit jméno s háčkem, tak jsem ho vyplnil bez. Následně mi ověřili účet podle dokladu a registrace proběhla v pořádku. Mám tam tak evidované příjmení bez háčku. Je to v pořádku, nebo to může být problém?

Mockrát Vám děkuji za odpověď! Uklidnil jste mě :))

Ahoj, Jakube,

Vím, že se na Degiru daní dividendy sazbou 35 % a že je možnost si zpětně požádat o těch 20 %. Máš s tím nějaké zkušenosti, resp. nemohl bys nastínit, jak na to? Zatím investuji jen půl roku na portu.cz, ale chtěl bych zkusit investovat do podílových ETF právě přes DEGIRO.

Díky moc za odpověď!

Dobrý den, Jakube,

Já děkuji za vyčerpávající odpověď. Hned jsem o něco moudřejší. Mohl bych mít v tom případě ještě jeden dotaz? Když nakoupím tento ETF fond:
IE00B5KQNG97 HSBCSP500ETF Euro Euronext Paris, daním dividenda podle Irska (IE fond) nebo podle Francie (burza)? Jsem z toho zmatený.

Děkuju moc za odpověď.

Výborně, děkuji moc. Rád si počkám na ucelenější odpověď 🙂

Zdravim. Diky autorovi za informace na webu. Dost mi pomohli. 😉
Rad bych se jeste zeptal. Z jakeho duvodu nemohu na Degiro obchodovat ETC Physical Gold? Je to jen tim, ze to broker z nejakeho duvodu omezuje? Napr. iShares Physical Gold ETC IE00B4ND3602 nebo Invesco Physical Gold A IE00B579F325? Diky. Honza

Last edited 3 let před by Honza

Diky za tip. 😉

Chci začít investovat do ETF, zjistil jsem, že hodně tituly, které mne zajímají (hodně diverzifikované akumulační ETF), jsou často dostupné v Irsku, tedy ISIN jim začíná na IE. Jelikož si chci převádět koruny na Eura sám a chci se vyhnout poplatku za použití cizí burzy (čekám, že v budoucnu může růst nad dnes směšnou částku), sondoval jsem situaci s Irským Degirem. Podle toho, co jsem našel, jsou v Irsku zdaněny nákupy akcií, nikoliv ETF, ale zato se daní zisk z hodnoty ETF šílenou daní 41%, to samé platí pro dividenda, které mne u akumulačních akcií nemusejí zajímat. Zdroj https://www2.deloitte.com/ie/en/pages/financial-services/articles/taxation-of-irish-etfs.html Non-domestic… Číst vice »

Zdravím, mám dotaz 🙂 všude se píše kde degiro uchovává „volné prostředky“ nezainvestované peníze to se dočteme všude.. že kdyby degiro krachlo tak o peníze nepřijdem ale jak je to s akciema které tam držíme ? Jsou taky v bezpečí ? Kdyby degiro „zmizelo“ tak kde je získáme ? Píšou že je drží externě ale nic víc člověk nevi.. aby člověk za čas nezjistil že akcie ani nedržel a degiro zmizelo.. kde to oveřit že sme vážně majitelé akcií atd.. a jestli jsou vážně u degira v bezpečí.. děkuji za případné odpovědi. A dekuji autorovi Jakubovi sleduju vás kde se… Číst vice »

Už čttrnáct dní nevracejí peníze, které byly na jejich účet vyplaceny z uctu mé manželky, když napsali, že je takto použít nelze. Já napsal, že chápu, že penize žádám vrátit. Oni přes urgenci nevracejí. Komunikace s nimi neni mozna.

Last edited 3 let před by Vaclav Sluka

Dobrý den Jakube,

snažím se pochopit výpočet nákladů spojených s nákupem/prodejem ETF.
V článku je uveden příklad převzatý přímo ze stránek Degira, tedy:
nákup ISEQ 20 Tracker za €1 000 s poplatkem: €2,38
(zdroj: https://www.degiro.cz/poplatky/poplatky-broker-degiro)

Dle ceníku Custody je poplatek fix 2EUR + 0.03%.
Poplatek by tedy měl být 2EUR + 0.03%z 1000EUR = 2 + 0.3 = 2.3EUR
Oproti příkladu se můj výpočet rozchází o 0,08EUR.

Provádím výpočet špatně a nebo jsou v příkladu započteny další náklady (koverze měny apod.)?

Děkuji za skvělý web,
Petr

Díky Jakube za vyčerpávající odpověď. Pro mě je podstatné, že výpočet jako takový provádím spravně a drobné odchylky nezbyde než ignorovat a doufat, že zůstanou drobné 🙂

Jak se prosím řeší u DEGIRO,pokud se mi něco stane,Např.nehoda,umřu a je tam portfoilo řádově v milionech? Jak se o tom rodina dozví?To asi dědické řízení neřeší,nebo notář to dokáže zjistit a řeší to s DEGIREM?nebo to prostě propadne DEGIRU?

Ahoj, zmínil jsi problém s americkými ETF při přechodu na novou legislativu EU. Plánuji koupit a drzet ETF po dobu mnoha let. Domnivam se, situace která mě donutí přejít jinam se může opakovat (Degiro zavede poplatky za neaktivitu nebo cokoliv jineho). Kolik to momentálně presne stoji? Nikdo mi nedokáže odpovědět. V ceniku jsou taky jen nejake blize nespecifikovane externi naklady. Díky moc.

Chtěl jsem se zaregistrovat na Degiro, ale při registraci je nutné vlastnit chytrý telefon na kterém je operačním systémem iOS 11.1 nebo Android 7.0.0 a novější. Hm opravdu „chytré“ a co my co takový nemáme?! Asi smolíček pacholíček…

Podařilo se vám to nějak vyřešit? Dnes jsem narazila na stejný problém.

Dobrý den,
chtěl bych se poradit ohledně účtu Basic a Custody.
Kromě poplatku za dividendy, kde vidíte výhodu u Custody a proč by Basic mělo být lepší?
Popřípadě mít dva ve formě dvou registrací, ale myslím, že je nutný i jiný účet, ale tohle nevím přesně.
Nevím jestli a jak moc budu v budoucnu investovat do dividendových akcií.
Děkuji

Dobrý den,
dokážete mi někdo poradit jak je to s obchodováním na páku, resp kdybych si půjčil peníze od Degira?
Pochopil jsem, že je potřeba mít alespoň active účet a že si můžu půjčit do 50% hodnoty portfolia a že úrok je pouze 1,5%. Je to opravdu tak? Přijde mi to poměrně nízko.

Nyní mám basic účet a v nastavení profilu to vypadá, že typ účet lze změnit. Nevíte, jestli už nezměnili pravidla a nyní je možné změnit typ účtu?

díky

V článku se objevuje informace, že veškeré převody mezi CZK a EUR jsou zdarma. Nedaří se mi však tuto informaci najít v Degiro sazebníku. Je to stále platné? Dá se toto nalézt někde v oficiálních zdrojích?

Díky.

Podělím se o zkušenost:

Pokusil jsem se dnes založit u Degiro účet. V poměrně pokročilé fázi procesu jsem byl vyzván k
potvrzení žádosti o „Basic“ profil aniž bych měl možnost toto změnit na „Custody“. Na email dotaz jsem dostal odpověď:

 Custody accounts are no longer a profile type on the DEGIRO platform.

Tuto informaci se mi nepodařilo nikde explicitně dohledat. Pokud jako další indicii vezmu, že na UK doméně helpdesk „Account and Personal Details -> Profiles“ tento typ také neuvádí, tak s CUSTODY je zřejmě konec…

Ahoj Kubo, rád bych se zeptal, jak to přesně funguje s nákupem ETF bez poplatků. Z popisu na jejich stránkách mi není jasné, jestli se je možné každý měsíc koupit pouze 1 ETF ze seznamu, nebo je možné koupit libovolný počet vybraných ETF, ale na každém z nich může být pouze jeden pohyb daným směrem? Jinak řečeno – budu platit poplatek, když si každý měsíc koupím 3 různé ETF ze seznamu?

Ahoj Kubo, díky za rychlou odpověď. Pak se tedy Degiro jeví jako asi nejlepší možnost pro buy & hold strategii až do důchodu při správném výběru ETF 🙂

Kluci a plati porad to, ze tam musim dat alespon 1000 EUR, abych to mel zdarma?

Ahoj, ráda bych se připojila k dotazu. Za kalendářní měsíc je tedy možné nakoupit více různých ETF ze seznamu a pořád to bude zdarma (nezáleží na tom, kolik kusů ETF, ale jen jeden nákup daného ETF). Nezáleží tedy na tom, že jednotlivé ETF budou z odlišných burz?

Last edited 2 let před by Lucie

Ahoj Kubo, vzalo si prosím degiro nějaký poplatek za výběr z degiro? Jestli to chápu správně, tak to byla mezinárodní platba z irského eurového účtu degiro na tvůj německý eurový účet.
Díky moc,
Pavel

Last edited 2 let před by Pavel

Ahoj Kubo,
díky za odpověď. Spatřuješ prosím nějakou nevýhodu v irském degiro účtu oproti českému degiro účtu třeba z pohledu daní apod.? Rád bych část prostředků držel v eurech a irský degiro účet mi přišel jako zajímavá možnost. Oproti hotovosti to má potenciál zhodnocení a když bych potřeboval hotovost v eurech, můžu ji vybrat.

Díky moc za odpověď
Pavel

4x jsem se pokoušel vybrat peníze ze svého účtu a bez úspěchu. Po každé my odečetli 10euro. Podvod

ahoj Jakube, dik za super blog. Mam prosim otazku. Zalozil som si ucet na degiro .ie na ETF a ciel bol, ze budem sa snazit vyuzivat hlavne domacu burzu. Zial, nevidim v ponuke absolutne ziadne ETF, a irsku burzu ani nevidno vo filtru pre „stock markets“. Pritom ked som si pozrel Dublin Euronext, tak je tam celkom dlhy zoznam listed ETFiek. Je chyba u mna, alebo Degiro jednoducho ETF cez IRL nema v ponuke? Ako majitel irskeho uctu, mas to tak rovnako?

Ještě než odejdete...

Chcete dosáhnout
na finanční
nezávislost?

Připojte se k Prasátkům!

popup obrazek s penezi