Rozbité prasátko

Vydělávejte

jak vydělat peníze rozbité prasátko

Začněte víc

VYDĚLÁVAT

Také si říkáte, jak snadno by se vám žilo, kdybyste vydělávali dvakrát víc? Jak vydělat peníze? Zbavte se dluhů, zvyšte svůj příjem a zhodnoťte čas co nejlépe!

Jak vydělat peníze

Kdo by nechtěl vydělávat víc peněz? Mít tak o dva tisíce měsíčně víc, to by bylo. A pak o další dva. A další. A další. Otázku, jak vydělat peníze, si jistě klade každý z vás a aby ne, když musíte platit hypotéku, jíst a k tomu se ještě třeba starat o děti. Pokud byste však rádi dostali zaručený návod, jak snadno a rychle vydělat peníze, zklamu vás – nic takového neexistuje. 

Vyšší příjmy jsou většinou kombinací několika faktorů – tvrdé dřiny, odhodlání, úspěšného vyjednávání nebo štěstí! Často všech dohromady. Existují ale kroky, které vás k vysněným částkám přiblíží a které můžete podniknout ještě dnes!

Jak vydělat peníze:

Některé odkazy v článku mohou být předmětem affiliate marketingu. Přečtěte si, jak Rozbité prasátko vydělává peníze!

honit se za penězi rozbité prasátko

Na penězích záleží

Chtít víc peněz je naprosto přirozené a není na tom nic špatného. Jistě se dá diskutovat, kdy už má člověk příliš a měl by se začít soustředit na to, dávat zpět společnosti, většinu však spíš zajímá, jak vůbec k penězům přijít.

Pokud nevíte, jak na to, zkuste začít sestavením rozpočtu. Zde se dozvíte, jak se to dělá!

V první řadě je nutné si přiznat, že vyšší příjem nezaručí šťastnější životem. Dle americké studie dosahují lidé ideální úrovně pocitového štěstí (v přepočtu) při příjmech v hodnotě asi 135 % průměrné mzdy, což lze interpretovat, že abyste byli šťastní, potřebovali byste měsíčně vydělávat asi 40.000 Kč.

Jistě se najde spousta lidí, kterým by 40.000 Kč nestačilo ani na udržení životního standardu, stejně tak existují mnozí, kteří by tolik peněz ani nepotřebovali. Nemá cenu spekulovat nad tím, kolik peněz je opravdu potřeba, protože je to záležitost zcela individuální. Všichni se ale pravděpodobně shodnete, že je fajn mít dostatek peněz a netrápit se tím, kolik utratíte.

Více peněz vám může urychlit cestu za vysněnou finanční nezávislostí a v konečném důsledku vám peníze mohou umožnit žít spokojenější život.

Existují způsoby, jak vydělat peníze a cítit se přitom šťastně a ne jako zaprodanec? Jednoznačně ano! Začněte tím, že si zrekapitulujete svou finanční situaci.

Hospodařte s penězi

Nikomu na vašich penězích nezáleží tolik jako vám. Naučte se s nimi správně zacházet a přestaňte žít z měsíce na měsíc.

Položte pevné finanční základy

Je jedno, jak velkou loď máte, když máte v trupu díru o velikosti ledovce a potápíte se. V překladu to znamená, že nezáleží na tom, kolik měsíčně vyděláváte, pokud vás trápí dluhy nebo nejste schopni cokoliv ušetřit.

Pokud se řadíte mezi lidi, kteří mají problém vyjít z měsíce na měsíc, pouze vyšší výdělek vás pravděpodobně nezachrání. Především byste se měli zamyslet nad tím, jak se současným příjmem vyjdete. Zkuste začít tím, že zjistíte, kolik měsíčně vyděláte a kolik utratíe, sestavíte si rozpočet a všeobecně se zkusíte uskromnit. Jak na rozpočet můžete nalézt v kapitole Hospodařte.

Smyslem toho, že si sestavíte rozpočet, je nahlédnout pod kapotu vašich finančních zvyků. Měli byste přesně vytipovat kategorie, za které utrácíte víc, než je zdrávo, což třeba taková návštěva hospody splňuje do puntíku, což vám nakonec pomůže nastavit si priority tak, abyste byly na konci měsíce v zelených číslech.

Pokud si říkáte, že se z vašeho současného platu vyžít nedá, lžete si do kapsy. Určitě existují extrémní případy, kdy někdo přežívá z naprostého minima, je však vysoká šance, že se mezi ně neřadíte. Velmi pravděpodobně si jen žijete nad poměry a víc peněz vás v takové situaci nezachrání.

Ve chvíli, kdy zvládnete žít s tím, co máte, se můžete pustit do dalšího kroku – úspor.

Jsou úspory a úspory

Možná si říkáte, že úspory vůbec nesouvisí s výdělkem. Do jisté míry máte sice pravdu, ale pokud se chcete vrhnout do vlastního podnikání nebo se poohlédnout po příležitostech na pracovním trhu, bude se vám nějaká železná zásoba hodit.

Představte si situaci, že se konečně rozhoupete přejít ke konkurenci, která vám nabídne vyšší plat (zde se mimochodem dozvíte, jak si o něj říct). Vše jde jako po másle a během několika měsíců najednou vyděláváte o desítky procent víc a to jen proto, že jste sebrali odvahu a našli si něco nového. Život je sen.

To však platí jen do chvíle, než přijde naprosto neočekávaná ekonomická recese, vaše nová společnost zkrachuje nebo prostě jen přijde nový šéf, kterému nevoníte. A stejně rychle, jak jste přišli, tak zase vyletíte. Po několika měsících jste opustili své teplé místečko ve staré společnosti a z nové vás vyhodili. Co teď?

Hledání další práce může trvat klidně i dlouhé měsíce a pokud se na něco takového nepřipravíte, může se stát, že i ze solventního právníka, který žije z měsíce na měsíc, se stane člověk ve velké finanční tísni. A to vše jen proto, že přijde o pravidelný příjem ze zaměstnání.

Takové situaci se dá předcházet a to především tak, že si vybudujete finanční rezervu ve výši alespoň tří měsíčních výplat. To může chvíli trvat, pokud však půjde všechno ve vašem životě do kytek, finanční polštář vám vytrhne trn z paty. Připravte se na nečekané. Finanční rezerva vám umožní klidné spaní.

Vyděláváte už dost, ale chcete víc? Začněte investovat!

Začněte investovat

Nejrychlejší cesta, jak dosáhnout na finanční nezávislost, je pomocí investování. Nečekejte a začněte investovat ještě dnes!

Příjem je podstatou bohatství

Ať chcete nebo ne, abyste naakumulovali co největší jmění a byli “ve vatě”, budete muset navýšit svůj příjem. Způsobů, jak na to, existuje spousta. Vzhledem k tomu, že většina z vás je pravděpodobně zaměstnána v nějaké firmě, vaše nejjistější cesta k vyššímu výdělku bude lepší plat

Ve chvíli, kdy máte alespoň nějakou finanční rezervu a nežijete “na dluh”, můžete v klidu rozvířit pracovní trh nebo se prostě jen ozvat a nechat si přidat v současném zaměstnání.

Abyste dostali přidáno, bude to chtít mít nějaké pádné argumenty. Pokud pracujete ve státní sféře, navýšení platu se bohužel jen nedočkáte a budete muset čekat na dobrou vůli politiků. Jediný způsob, jak dostat přidáno, je rozšířit si kvalifikaci a poskočit na kariérním žebříčku o pozici výš. Jestli je to možné záleží záleží jen na vašich schopnostech.

Jestliže pracujete v soukromé sféře, máte svázané ruce rozhodně nemáte. Jste v zaměstnání několik let? Povedl se vám projekt či kontinuálně přinášíte do firmy peníze? Počkejte si na správný okamžik, ideálně právě po úspěšné realizaci nějakého projektu a řekněte si o víc. Nikdo vám sám od sebe nepřidá. Pomůžu si krásným českým příslovím – líná huba, holé neštěstí.

Vašeho zaměstnavatele by stálo mnohem více, kdyby se musel poohlédnout po vaší náhradě, takže vaší výzvu velmi pravděpodobně akceptuje!

A co si takhle rovnou zkusit najít práci v zahraničí?

Poohlédněte se po něčem novém

Pokud vám v současném zaměstnání nepřidají nebo víte, že už jste dosáhli na mzdový strop, možná nebude od věci poohlédnout se po nové práci. Proces hledání nové práce může být doslova horor, ale nikdy na to nebyla lepší příležitost na trhu, než je dnes (rok 2020). Práce je hodně, lidí je málo a platy rostou. Ideální čas abyste přeskočili ke konkurenci. Existují dokonce statistiky, které tvrdí, že při častější změně zaměstnání se dostanete k vyšším platům. 

Při pohovoru se pak nebojte říct si o víc peněz. Není nic horšího, než se podhodnotit. Raději si řekněte od nadstandard (samozřejmě pokud je opodstatněný) a pak snižte své nároky, než opačně. Tomuto jevu se říká psychologická kotva a je to něco, co vás nakonec při vyjednávání může stát tisíce korun!

Dost bylo výmluv, poohlédněte se po něčem novém, nová práce někdy může být jediný způsob, jak vydělat víc peněz!

A nezapomeňte, jestliže vás trápí dluhy, jen vyšší příjem nepomůže. Zbavte se nejprve dluhů!

call to action dluh

Zbavte se dluhů

Dluhy jsou na prd. Jak se zbavit dluhů? Vytvořte si udržitelný plán a držte se ho za každou cenu!

Vyšší mzda musí ústit ve vyšší úspory

Pokud se vám povede najít si něco nového, gratuluji, jistě to bylo zasloužené. Nyní je třeba, abyste na nový, vyšší příjem aplikovali stejná pravidla, jako na ten starý. Třeba vás namotivuje následující příklad.

Představte si, že žijete v ideálním světě a každý měsíc si jste schopni ušetřit 20 % vašich příjmů. Jste průměrný občan ČR a vyděláváte 30.000 Kč hrubého (k roku 2020). V uvedeném případě byste si každý měsíc ušetřili (z čisté mzdy) asi 4.500 Kč. 

Po několika letech dostanete v práci přidáno a dostanete se na úroveň ideálního příjmu pro štěstí, tedy zmíněných 40.000 Kč. Najednou jste schopni při 20% měsíční úspoře dát na stranu skoro 6.000 Kč.

Co takový rozdíl udělá za 20 let pravidelného ukládání? Pokud nebereme v potaz inflaci či zhodnocení peněz v případě investování, výška úspor v prvním případě po 20 letech je přibližně 1 milion Kč a v druhém případě skoro 1,5 milionu Kč. To je rozdíl téměř půl milionu Kč pouze proto, že dostanete přidáno. S každým rokem se navíc tento rozdíl zvětšuje.

Pokud navíc úspory pravidelně investujete například do akciových trhů s průměrnou návratností 8 %, v případě 4.500 Kč byste po dvaceti letech měli 2,5 milionu, s pravidelným investováním by částka dosáhla na 3,3 milionu. To by měla být dostatečná motivace, proč si najít novou práci.

Jak ze slepé uličky?

Dostali jste se do situace, kdy si už i vy sami uvědomujete, že výš už to nepůjde? Dosáhli jste na strop v oboru, v kterém pracujete? Pak jste možná dosáhli absolutního vrcholu a můžete být naprosto v klidu. V horším případě jste pouze zcela vyčerpali vaše schopnosti a kvalifikaci. Pokud se s takovým osudem nechcete spokojit, nabízí se dvě cesty ven ze slepé uličky. Rekvalifikace a sebevzdělání či založení vlastního businessu

Vzdělání je obecně považováno za skvělou investici, což dokládají i statistiky.

Pokud už jste vysokou školu absolvovali, asi se vám nebude chtít rekvalifikovat a začít s jiným oborem od znovu, už jen proto, že takový proces by trval roky. Rychlejším a praktičtějším řešením je cesta celoživotního vzdělávání

Na internetu naleznete stovky stránek, zabývajících se vzděláváním. Chcete si zlepšit jazykovou vybavenost? Duolingo bude vaše volba. Láká vás práce designéra? S Lyndou si budete rozumět. Rozhodnete se vyslyšet volání průmyslu a stanete se softwarovým developerem, což je obor s velmi vysokým finančním stropem? Začněte s videokurzy na webu Udemy.

To všechno jsou dobré zprávy pro všechny, kteří by se raději obešli bez vysoké školy. Cesty jsou a kdo hledá, ten najde!

Založte si vedlejšák

Pokud máte po krk vydělávání peněz nadnárodním koncernu, vlastní podnik pro vás bude znít zajímavě. S rozmyslem, dobrým nápadem, pílí a zajištěným financováním lze vybudovat dobře fungující společnost v jakémkoliv oboru!

Ale vážně, vlastní podnik je nejlepší způsob, jak vyždímat z vaší práce co nejvíce. Museli byste být zatraceně schopní, abyste se stali šéfem nadnárodní společnosti a vydělávali balík, pokud ale máte vlastní firmu, stačí být jen trochu nadprůměrní a můžete vydělat miliony. 

Jasně, je to neuvěřitelná spousta práce a sebeodříkání, pokud chcete vybudovat podnik, který vás zajistí do konce života, ale stojí to za to. Pokud vás zajímá, jak na to, proč si nepřečíst svědectví od člověka, který to dokázal. Z knihy UNSCRITPED od MJ Demarca se dozvíte víc!

Rozbité prasátko pak sepsalo vlastní návod na to, jak začít vydělávat na internetu.

Přebytek investujte

Představte si, že máte super práci za skvělý peníze. Na úspory kašlete, protože peníze vždycky byly, jsou a budou. Pak znenadání přijde finanční krize jako ta v roce 2008. Vaše zahraniční společnost projde restrukturalizací a vás to bude stát místo. Protože jste spoléhali jen na vaší práci, jste najednou v situaci, kdy nemáte nic. 

Pokud jste výjimeční programátoři, asi vás to bude trápit méně, než operátory linek v továrně. I přesto může přechodné období, kdy nemáte žádný příjem a žijete jen z úspor, trvat dlouhé týdny či měsíce. Proto Rozbité prasátko doporučuje nejen šetřit a vybudovat si finanční rezervu pro takové nenadálé situace, ale také se porozhlédnout po druhém zdroji příjmu!

Nejlepším zdrojem druhého příjmu jsou hlavně příjmy z investic jako jsou například pravidelně vyplácené dividendy nebo příjem za pronájem nemovitostí. Investice a příjem z nich je tak důležitá kapitola osobních financí, že jim Rozbité prasátko zasvětilo celou kapitolu. Díky správným investicím můžete vydělávat, zatímco spíte!

Druhým příjmem lze chápat i něco tak banálního, jako je například doučování angličtiny, víkendové rozvážení nákupů pro Rohlík.cz nebo občasné rito s UBERem.

Přivýdělků nikdy nebylo dostupných víc než dnes!

Nikdy se nespoléhejte pouze na zaměstnání a vždy se snažte přemýšlet v několikaletém časovém horizontu. Neexistuje záruka, že vaše prosperující společnost bude prosperující i za pět let. Lepší je se na takové možnosti připravit a přesně proto je druhý příjem skvělý volba.

Více peněz není k zahození

Lepší brečet s milionem na účtě, než s exekutorem za dveřmi​.

Jak sami vidíte, způsoby, jak vydělat peníze, existují. Vyšší příjem bohužel není bez práce, ale určitě to za to stojí.

Pokud chcete být ledově klidný i v situaci, kdy ztratíte zaměstnání, šetřete, vzdělávejte se a investujte. Následováním takové filozofie se vyšší příjmy nakonec dostaví sami. 

Díky tomu, že vyděláte víc peněz, můžete dosáhnout na životní cíle, jako je třeba vysněná cesta kolem světa. A takový brzký důchod také nemusí být k zahození! Takže na nic nečekejte a začněte vydělávat víc! Položte základy vaší finanční nezávislosti ještě dnes!

Máte zaručený způsob, jak vydělat peníze? Kolik byste museli vydělávat, abyste byli opravdu šťastní? Pište na [email protected] nebo kontaktujte Rozbité prasátko na Facebooku či Twitteru.

víc peněz není k zahození rozbité prasátko

Chcete vydělávat ještě více?

Nemáte dost a chcete více od

Rozbitého prasátka

Přihlašte se k odběru novinek!

Žádný spam. Jen to nejlepší ze světa osobních financí.

přihlašte se k odběru novinek rozbité prasátko