DEGIRO recenze 2025: Je broker DEGIRO stále nejlepší na trhu?

Ve zkratce: DEGIRO je v Česku velmi populární nizozemsko-německý broker. Firma DEGIRO vznikla již v roce 2013, působí v 18 zemích Evropy a od té doby si u brokera otevřelo účet téměř 3 000 000 uživatelů. Za svoji popularitu vděčí především velmi nízkým poplatkům, které dodnes patří mezi nejnižší v Evropě. Více již z DEGIRO recenze!

A hned na začátku upozornění – investování s sebou nese riziko ztráty. Investujte zodpovědně!

Minimální vklad: 1 Kč

Poplatky: 0 Kč za vedení účtu; poplatek za směnu 0,25 % z částky; transakce 1 EUR na ETF z Core nabídky, dále dle ceníku

Produkty: ETF, akcie, dluhopisy, finanční deriváty.

Celkové hodnocení: 3,25

3.2/5

Výhody:

Nevýhody:

DEGIRO recenze update

S výběrem brokera je to jako s výběrem vlastního bydlení.

Jde pravděpodobně o závazek na dlouhou dobu, takže musíte vědět, kolik vás nemovitost bude stát, jaké budou průběžné náklady na její údržbu, jestli je v dobrém stavu a v neposlední řadě vás taky bude zajímat, jak se v ní bude bydlet.

Nyní si místo nemovitosti dosaďte slovo broker či rovnou DEGIRO a vyvstanou následující otázky:

  • Kolik broker stojí?
  • Funguje vše tak jak má?
  • Jaké zkušenosti s DEGIRO mají ostatní uživatelé?
  • Je obchodování na platformě bezpečné?

Protože na platformě DEGIRO již přes pět let sám obchoduji, z DEGIRO recenze se dozvíte, jak se to s tímto extrémně levným brokerem opravdu má a či bych ho v roce 2025 stále doporučil.

V každém případě investujte s rozvahou – investování zahrnuje rizika ztrát.

DEGIRO recenze

*Recenze DEGIRO aktualizována 17. prosince 2024.

Investování je rizikové a může vést ke ztrátě kapitálu. Některé odkazy v článku mohou být předmětem affiliate marketingu. Přečtěte si, jak Rozbité prasátko vydělává peníze!

Co to je DEGIRO?

DEGIRO je přední evropský low-cost broker, který proslul především levnou a dostupnou investiční platformou.

Skrze DEGIRO získáte přístup k více než 50 světovým burzám ve 30 zemích, kterými jsou například Euronext Amsterdam, burza v německém Frankfurtu, pražská burza nebo světoznámá burza v New Yorku. Kompletní seznam burz naleznete na tomto odkazu.

DEGIRO burzy

Na platformě brokera DEGIRO můžete na vlastní pěst obchodovat akcie, dluhopisy či opce, a především pak ETF fondy, které by měly být zařazeny do portfolia každého dlouhodobého investora.

Co v nabídce DEGIRO naopak nenaleznete je obchodování kryptoměn.

Historie DEGIRO v kostce

DEGIRO bylo oficiálně založeno už v roce 2008 v Nizozemsku, ale investiční platformu svým retailovým zákazníkům zpřístupnilo až v roce 2013. Od té doby si stihlo vybudovat obrovskou základnu zákazníků po celé Evropě, při čemž dnes na platformě obchoduje téměř 3 000 000 uživatelů.

V prosinci 2019 bylo pak DEGIRO spolknuto německým konkurenčním brokerem flatex, který se však rozhodl ponechat DEGIRO fungovat jako doposud, tedy pod samostatnou značkou. Nově vzniklá skupina flatexDEGIRO je dnes veřejně obchodovanou společností, což významně zvyšuje její reputaci a hlavně bezpečnost.

Výhodou je například to, že si všichni můžeme dohledat finanční výsledky (zde například za rok 2023) společnosti. Velmi rychle tak zjistíte, že je firma profitabilní a roste jí počet zákazníků. To je zcela jistě optimistický výhled, jestliže se řadíte mezi zákazníky firmy.

DEGIRO si i díky tomu jistě zaslouží vaši pozornost.

Bezpečnost DEGIRO

První a nejdůležitější otázka, kterou byste si jakožto racionální investoři měli klást, se týče bezpečnosti brokera.

Je DEGIRO bezpečné?

V krátkosti – ano, je!

DEGIRO je považováno za bezpečného a spolehlivého brokera bez větších zásadních nedostatků.

Regulace v Německu a Nizozemsku

DEGIRO je broker, který je regulován na trzích v Německu a Nizozemsku. DEGIRO (respektive společnost flatexDEGIRO Bank AG) je primárně pod dohledem německého finančního regulátora (BaFin). V Nizozemsku je flatexDEGIRO Bank Dutch Branch registrována u DNB a podléhá dohledu AFM (The Dutch Authority for the Financial Markets).

Kromě toho má DEGIRO i vlastní bankovní licenci, což zajišťuje vyšší úroveň dohledu a ostatně i bezpečnosti pro vaše nezainvestované prostředky.

To dělá ze společnosti DEGIRO velmi bezpečnou a dobře regulovanou službu. Také to ale znamená, že broker nefunguje pod dohledem ČNB, takže kdyby přišlo v nějakém krajním případě na nějaké právní řízení, nevyhnuli byste se komunikaci v cizím jazyce s úřady v jiných státech Evropské unie.

O bezpečnosti zahraničních brokerů jsme mluvili v epizodě podcastu s Petrem Žabžou.

Pojištění vkladů garančním fondem

DEGIRO (stejně jako všichni brokeři v EU) zajišťuje ochranu prostředků svých klientů v případě insolvence. Podle systému odškodnění BaFin jsou  případné ztráty z nevrácených aktiv (investované prostředky) až do výše 90 % (maximálně 20 000 EUR).

Jde o evropský standard. V Česku funguje ekvivalentní systém s názvem Garanční fond obchodníků s cennými papíry, taktéž ručící do 20 000 EUR.

Co se týče volné hotovosti, ta je ze zákona pojištěna do výše 100 000 EUR.

Pro více informací o ochraně prostředků klienta si můžete přečíst článek o bezpečnosti DEGIRO.

Oddělení prostředků investorů

Podle evropské legislativy musí být prostředky investorů (jak volné, tak investované) uchovávány na oddělených účtech od prostředků brokera. Jinak tomu není ani u DEGIRO.

Hlavním účelem je zajistit, aby v případě úpadku brokera nemohli věřitelé uplatnit nárok na klientské peníze. V případě, že by DEGIRO zkrachovalo, vaše investice by vám měly být vráceny v plné výši.

DEGIRO využívá k držení aktiv samostatný právní subjekt (SPV). Jediným úkolem tohoto subjektu je spravovat a chránit vaše investice. Ze zákona nemůže vykonávat žádné komerční činnosti.

V praxi to vypadá tak, že investujete-li například do akcie společnosti Apple, DEGIRO má uzavřenou smlouvu s nějakým americkým makléřem (například J. P. Morgan). Ten poté drží akcie ve své úschově a hlavním beneficientem je DEGIRO SPV. DEGIRO si poté vede vlastní interní databázi s informacemi o tom, který z jejich zákazníků má nárok na kterou akcii. Systému se říká omnibus sběrný účet a jde o běžnou praxi velkých brokerů.

Celý princip na příkladu s japonským makléřem vysvětluje DEGIRO v informacích o investičních službách.

Zabezpečení platformy

Za historii fungování DEGIRO zatím nedošlo k žádnému bezpečnostnímu narušení. To sice nikdy není garance do budoucna, ale lze z toho usoudit, že vaše obchodní účty jsou v bezpečí.

Za povinnost pro všechny investory považuji využití dvoufázové autentifikace. To znamená, že do svého účtu se nedostanete pouze na základě přihlašovacího jména a hesla, ale použijete další speciální přihlašovací kód.

K tomu můžete využít buď SMS bránu nebo třeba autentifikační aplikaci od Google.

dvoufázová autentifikace

Vřele doporučuji využívat dvoufázové autentifikace u všech finančních a bankovních účtů.

Zabezpečení před sebou samotným

Před sebou samými vás bohužel žádný broker neochrání, takže než začnete obchodovat, přesvědčte se o tom, že víte, co děláte. Nejde jen o pochopení investičních principů a teorie, ale i ujištění se o tom, že kupujete správné investiční produkty na správné burze ve správné měně.

Procesem výběru správného ETF fondu vás provede tento článek.

DEGIRO bohužel nenabízí obchodování “nanečisto” a jeho “výukové centrum” je pouze osekaný úvod do principů obchodování, takže se na pomocnou ruku rozhodně spoléhat nemůžete.

Na rozdíl od brokera XTB je však mnohem menší šance na to, že si místo fyzického ETF koupíte třeba CFD kontrakt. Je to dáno především nastavením typu investičního účtu a z toho vycházející nabídky investičních produktů.

Typy účtů

Na DEGIRO si můžete otevřít několik typů účtů. Dle typu účtů se pak budou odvíjet například poplatky nebo nabídka produktů, které můžete využívat. Účty na DEGIRO jsou:

  • Basic
  • Active
  • Trader
  • Custody (už není v nabídce)

Basic účet

Basic účet je vhodný pro začínající i pokročilé investory a poskytuje základní funkce pro obchodování s širokou škálou finančních instrumentů.

Jde o typ účtu, který je určen zejména pro všechny dlouhodobé investory, kteří chtějí přes DEGIRO kupovat a prodávat ETF fondy nebo jednotlivé akcie.

Podobně jako ostatní účty je i Basic veden u DEGIRO zcela bez poplatků.

Na Basic účtu si pořídíte tyto investiční produkty:

  • ETF
  • Akcie
  • Dluhopisy
  • Investiční fondy

Půjčování cenných papírů

DEGIRO má právo v rámci Basic účtu půjčovat vaše cenné papíry třetím stranám (zejména jiným obchodníkům a uživatelům platformy, kteří obchodují na páku). Této praxi se říká „securities lending“ a více si o ní můžete přečíst například na webu Investopedia.

Půjčování aktiv není v investičním světě ničím neobvyklým. Dělají to prakticky všichni brokeři (např. Interactive brokers vás navíc odměňuje úrokem), ale je to běžné i u ETF fondů. Brokeři či správci aktiv tím získávají další zdroje příjmů, čímž si mohou dovolit svým zákazníkům nabídnout levnější poplatkovou strukturu (nižší TER fondu, nižší transakční náklady atd.)

DEGIRO o tom, jak minimalizuje riziko půjčování cenných papírů třetím stranám, píše ve své dokumentaci. V zásadě jde o dva způsoby:

  1. Od strany, která si cenné papíry půjčuje, vyžaduje kolaterál v dostatečné výši (většinou 105 % původní hodnoty podkladového aktiva).
  2. Stranou, která si cenné papíry vypůjčuje, je oficiálně jen DEGIRO, které tím také ručí za jejich vrácení.

Samozřejmě půjčování cenných papírů zvyšuje do jisté míry investiční riziko. Dříve bylo možné se tomuto půjčování cenných papírů vyhnout skrze účet Custody, ten už ale bohužel není oficiálně nabízen.

Osobně nevnímám půjčování cenných papírů třetím stranám jako problém, ale je velká škoda, že už DEGIRO nenabízí možnost se půjčování zcela vyhnout.

Active a Trader

Druhou kategorií jsou účty Active a Trader.

Nejzásadnější rozdíl mezi těmito typy účtů je v tom, že u účtů Active a Trader můžete obchodovat s finančními deriváty a získáte přístup k margin účtům. K dispozici tak máte větší nabídku pokročilých a vysoce rizikových investičních produktů.

Účty Active a Trader nestojí nic navíc a jsou tedy zdarma podobně jako Basic. Rozdíl mezi Active a Trader je především výše páky, jakou můžete zvolit, kdy největší páku nabízí právě účet Trader.

Pokud je jediným vaším cílem si koupit ETF fondy nebo akcie, bohatě si vystačíte s Basic účtem. Active a Trader účty vyžadují dostatečné investiční znalosti, jelikož riziko ztráty je skutečně vysoké.

Basic účet může být po složení testů způsobilosti kdykoliv upgradovaný na účty Active či Trader. V případě, že už máte účet Active či Trader, můžete je také s pomocí podpory downgradovat zpět na Basic.

Pokud byste se o investování s pákou (a proč byste se jí měli spíše vyhýbat) chtěli dozvědět víc, určitě si pusťte rozhovor s Alešem Vávrou.

Custody (už není v nabídce)

Profil Custody býval nejbezpečnějším profilem, který DEGIRO nabízelo. S účtem Custody nemohlo DEGIRO vaše pozice půjčovat třetím stranám, jinak byl prakticky totožný s účtem Basic (kromě účtovaných poplatků za zpracování dividend).

Účet Custody byl zrušen v roce 2021 (k velké nevoli investorů). Jako oficiální důvod bylo uvedeno zjednodušení registrace, ale pravděpodobně šlo právě o přesun nových investorů primárně do účtu Basic, kde DEGIRO může snáze profitovat na půjčování cenných papírů. Pokud jste si Custody účet zřídili před rokem 2021, máte možnost ho stále využívat.

Osobně účet Custody dodnes využívám.

DEGIRO Custody

Poplatky u DEGIRO

Jedním z největších důvodů, proč si DEGIRO historicky vydobylo tak silnou pozici mezi evropskými brokery, byla jejich poplatková struktura. U DEGIRO jste totiž donedávna platili ze všech brokerů nejméně. DEGIRO se proslavilo především nabídkou „ETF bez poplatků“, kdy jste si z nabídky vybraných ETF fondů mohli jedenkrát měsíčně pořídit jakýkoliv bez poplatků.

DEGIRO v posledních letech sice mírně zdražilo (dnes už se nevyhnete manipulačnímu poplatku 1 EUR u každé transakce), stále jde ale velmi levnou investiční platformu. DEGIRO už ale není nejlevnější, předstihlo ho třeba XTB (recenze zde) nebo Trading 212, další brokeři jdou se svými poplatky dlouhodobě také dolů.

O dopadu poplatků na vaše investice se můžete dočíst v tomto článku. Hlavní myšlenka je taková, že poplatky mohou mít významný dopad na celkovou návratnost vašich investic a určitě byste je neměly brát na lehkou váhu.

Na druhou stranu i broker je firma, která musí primárně vydělat peníze, takže je v pořádku, že není zcela zadarmo.

Poplatky za obchodování

První poplatek, který musíte brát v potaz, je transakční poplatek. Ten se vždy odvíjí od toho, jaký investiční produkt kupujete a na jaké burze transakci provádíte.

Kompletní přehled transakčních poplatků naleznete v Přehledu poplatků. České akcie si koupíte za 20 Kč, americké za 1 EUR, akcie ze zbytku Evropy pak za 3,90 EUR a ze zbytku světa poté zaplatíte 5 EUR.

Ještě výhodnější poplatková struktura je u ETF fondů. Ty naleznete rozdělené do dvou kategorií:

V „Core selection“ naleznete nejobchodovanější ETF fondy na platformě DEGIRO. Mezi takové ETF fondy patří například celosvětové ETF od iShares nebo ETF na S&P 500 od stejné společnosti. Vyberete-li si ETF z tohoto seznamu, neplatíte za transakci žádný poplatek (s výjimkou manipulačního poplatku). 

Právě „manipulační poplatek“ je novinkou posledních let. Manipulační poplatek je ve výši 1 EUR a to bez ohledu na objem či typ cenného papíru. Nevyhnete se mu tak ani u transakcí u ETF ze seznamu „Core selection“.

Protože DEGIRO před několika lety nabízelo obchodování prakticky bez jakýchkoliv poplatků, zavedení i minimálních poplatků službu zásadním způsobem zdražuje. Dle mého názoru jde nicméně stále o skvělou nabídku, ale konkurence na trhu nabízí i výhodnější obchodování.

Na druhou stranu už se nebude jednat o neodolatelnou nabídku především pro investory, kteří chtějí investovat nižší částky jako třeba 1 000 Kč měsíčně. I pouhopouhý manipulační poplatek v hodnotě 1 EUR představuje z 1 000 Kč transakce přibližně 2,5 %, v případě nákupu produktů mimo ETF Core selection pak celkové náklady na transakci v hodnotě 1 000 Kč vzrostou na 7,5 %, což už je opravdu hodně.

Vklady a převody měn

Zřídíte-li si investiční účet u DEGIRO, bude vám vytvořen bankovní účet u české pobočky Deutsche bank. Abyste tak mohli investovat do akcií či ETF fondů, musíte nejprve poslat peníze na tento korunový účet. Za zpracování převodu se nic neplatí.

Je důležité zmínit, že na DEGIRO lze posílat peníze pouze z účtu, který je uveden při registraci.

Vklad bývá připsán do několika hodin od provedení transakce. Výběr prostředků je většinou zpracován do 2-3 pracovních dnů, prodleva je většinou způsobena předcházející měnovou konverzí.

Měnová konverze

DEGIRO automaticky směňuje vaše české koruny do eur, takže vás bude určitě zajímat, kolik tato operace stojí.

Dobrá zpráva je, že čeští investoři dostávají při směně z korun do eur (a zpět) středový kurz bez jakéhokoliv poplatku. Těžko byste tak hledali službu, kde byste směnili prostředky levněji, takže doporučuji určitě směňovat peníze přímo na obchodní platformě.

Převod českých prostředků proběhne automaticky o půlnoci v den po připsání vašeho vkladu a to za středový kurz eura a koruny a bez poplatku.

Jestliže nechcete čekat, můžete směnu (opět bez poplatku) provést sami v záložce převod měn. Směna zdarma je pouze mezi eurem a korunou (oběma směry), za všechny ostatní automatické převody se platí 0,25 % z  převáděné částky, v případě manuálního převodu pak 10 eur + 0,25 % z transakce. Měnová konverze je další z kategorií, kde DEGIRO oproti minulým letům mírně zdražilo.

Jestliže si peníze z korun na eura před transakcí nesměníte, vaše objednávka bude zamítnuta. 

Při vyplácení peněz zpět na korunový účet dojde ke stejné automatické konverzi, jako když peníze na investiční účet posíláte.

Kvůli směně korun do eur  není DEGIRO optimální pro ty z vás, kdo chcete obchodovat na pražské burze. Dochází totiž k dvojí měnové konverzi.

DEGIRO směna peněz

Další poplatky

Jeden netradiční poplatek specifický pro DEGIRO je poplatek za připojení na burzu. Ten je ve výši 2,5 EUR ročně a účtuje se za každou burzu, na níž buďto držíte pozice, nebo na níž jste v daném v kalendářním roce obchodovali.

To znamená, že jestliže si koupíte produkty z burzy v Amsterdamu a Frankfurtu, zaplatíte za každý rok, kdy je držíte ve svém portfoliu, celkem 5 EUR. Není to příliš, ale je to potřeba zdůraznit a být si poplatků vědom.

Tento poplatek se nevztahuje na “domovskou” burzu. Pro českou platformu to tedy bude pražská burza.

S poplatky se musíte předem seznámit. Jestliže dojde k pochybení, kdy vás nemile překvapí výše poplatku, bohužel musíte chybu hledat u sebe.

Dobrý pozor si také dejte na daňové srážky u českých dividend. Ty totiž u Degiro činí 35 % (oproti standardním 15 % v ČR), a tak pro zákazníky zaměřené na české dividendové tituly nemusí být DEGIRO tou nejlepší volbou. Více se dozvíte na tomto odkazu.

witholding tax degiro

Jaké nástroje lze u DEGIRO obchodovat?

Pro běžného retailového investora nabízí DEGIRO širokou škálu nástrojů k obchodování. Vybírat můžete z těchto instrumentů:

  • Fyzické akcie,
  • ETF,
  • dluhopisy,
  • investiční fondy,
  • futures,
  • opce,
  • finanční deriváty.

DEGIRO má jednu z největších nabídku investičních produktů na trhu. Ačkoliv DEGIRO nabízí obrovskou spoustu aktiv, ne nutně na něm ale najdete všechno. Pokročilejší produkty (zejména pak finanční deriváty) jsou dostupné jen na účtech Active a Trader.

Některé méně známé ETF fondy nebo akcie obchodované na menších burzách v nabídce DEGIRO chybí, ale prakticky všechny významné indexové ETF i akcie v nabídce DEGIRO najdete. Nabídka se navíc neustále mění a rozšiřuje.

A pak je tu jeden další problém. Český KIID pro zahraniční ETF fondy.

ETF s českou dokumentací

V roce 2023 DEGIRO prakticky ze dne na den znemožnilo obchodování velké spousty ETF fondů. Celé problematice jsem se věnoval v samostatném článku, ale ve zkratce šlo o to, že z nabídky byly českým investorům vyřazeny takové ETF fondy, které nedisponovaly dokumentací v českém jazyce.

DEGIRO nejspíše na nátlak některého z regulátoru trhů zkrátka znemožnilo obchodování většiny ETF fondů. Nutno podotknout, že DEGIRO není odpovědné za dokumentaci. Tato povinnost leží na vydavatelích ETF fondů jako jsou společnosti Blackrock či Vanguard.

Od té doby už uplynuly asi dva roky, situace je nicméně stále nejasná. Některé ETF fondy od té doby byly střídavě do nabídky zařazeny a opět vyřazeny a není úplně jasné, jak situace pro české investory vypadá.

Pokud tak nemůžete nějaké ETF v nabídce najít, důvod je nejspíše takový, že nemá českou dokumentaci.

DEGIRO v žádném případě nechci obhajovat, ale je pravda, že nešlo o jejich iniciativu, ale o nátlak regulátora. K situaci najdete informace i na webu ČNB. Proto bych situaci viděl spíše pozitivně, tedy tak, že DEGIRO reaguje na nedostatky. Bohužel tím trpí čeští a další zahraniční investoři z malých evropských trhů, kteří mají významně osekanou nabídku ETF fondů, z kterých lze vybírat.

Na druhou stranu jiní zahraniční brokeři nacházejí cesty, jak nabídku českým investorům otevřít, DEGIRO je v tomto o poznání pomalejší a těžkopádnější.

Jak si otevřít účet?

Založení účtu je celkem přímočarou záležitostí a pravděpodobně se svého účtu dočkáte do 48 hodin.

Nejprve musíte vyplnit přihlašovací formulář na stránkách DEGIRO. Ověření identity pak proběhne na základě kontroly vašich dokladů (například cestovního pasu nebo občanského průkazu) a zpracováním první platby z bankovního účtu, který je veden na vaše jméno.

Abyste účet zrušili, musíte napsat na DEGIRO podporu. Požadavek musí přijít z registrované adresy a musí obsahovat uživatelské jméno.

kniha hlavní stránka investice

Kniha od Rozbitého prasátka

Naučte se pasivně investovat.

Přehled obchodní platformy DEGIRO

Popravdě se mi platforma DEGIRO moc líbí. Je jednoduchá a přehledná a není problém se v ní poměrně rychle zorientovat.

Svá portfolia si zobrazíte jedním kliknutím a stejně tak máte vždy na očích základní informace o stavu vašich investic.

Platforma na mě rozhodně působí mnohem přívětivějším dojmem než konkurenční XTB či Interactive brokers.

Co mi nicméně chybí (jako u všech ostatních brokerů) je detailnější přehled dlouhodobě výkonnosti portfolia a lepších obchodních statistik, jako to najdete třeba u Portu.

DEGIRO nabízí jak počítačovou tak mobilní verzi své obchodní platformy. Obě jsou dle mého názoru povedené a uživatelsky přívětivé, cílící na jednoduchost obchodování.

Pro pasivní dlouhodobé investory jde o zcela dostačující obchodní platformu.

degiro mobil recenze

Přiznám se, že mobilní verzi běžně nepoužívám. Důvodem je, že nechci mít výkonnost svých ETF pozic prakticky neustále na očích, abych neměl potřebu ji kontrolovat. Jsem tak mnohem víc v klidu a své pozice kontroluji pouze ve chvíle, kdy nakupuji.

Co se mi osobně líbí, je zobrazení veškerých nákladů při rekapitulaci objednávky. Vy tak vždy přesně víte, kolik vás bude transakce daného produktu stát. Vždy musíte mít před provedením transakce dostatečnou finanční rezervu, jinak vás služba k obchodu nepustí.

nákup pozice ukázka degiro recenze

Tradegate

DEGIRO přidalo ještě jednu službu, kterou nejspíše ocení zejména aktivnější obchodníci obchodující na burzách mimo středoevropský čas.

Jde o službu s názvem Tradegate.

V zásadě jde o prodloužení obchodních hodin většiny světových burz skrz prostředníka v podobě Tradegate. Tradegate je regulovaná burza, kterou ze 60 % vlastní Deutsche Börse AG.

Produkty kótované na této burze najdete prostřednictvím symbolu TDG. Za transakce na burze Tradegate se účtuje transakční poplatek ve výši 3,90 EUR.

Pro běžné nákupy ETF fondů nicméně nepovažuji platformu Tradegate za vhodnou.

tradegate

Mé osobní zkušenosti s DEGIRO

Osobně jsem spokojeným zákazníkem platformy DEGIRO už od začátku roku 2019.

Musím však dodat, že nepoužívám českou lokalizaci platformy, nýbrž tu irskou (degiro.ie) a s Custody účtem. V době, kdy jsem si investiční účet zřizoval, pro mě bylo důležité mít platformu v angličtině a s výchozím účtem v eurech, protože jsem měl hlavní zdroj příjmu v Německu.

Od té doby se má životní situace změnila, ale výchozí irský účet jsem si ponechal. Má to dvě velké výhody a jednu velkou nevýhodu.

První výhodou je ponechání si Custody obchodního účtu, který už DEGIRO nemá v nabídce. Druhou obrovskou výhodou je absence problémů s českou lokalizací a chybějící dokumentací ETF fondů. I z toho důvodu se mě znemožnění obchodování ETF fondů vůbec nedotknul.

Nevýhodou je nutnost posílat na platformu již směněná eura. Nemohu tak využít bezpoplatkový středový směnný kurz, který DEGIRO nabízí u měnového páru EUR-CZK. Abych si mohl peníze na DEGIRO poslat, musím české koruny nejprve směnit na platformě jako je Wise.

Právě vyjmenované důvody mají velký vliv na to, jak dodnes platformu já osobně vnímám. Zároveň si uvědomuji, že zkušenosti českých investorů budou jiné, v některých ohledech významně kritičtější, což samozřejmě chápu.

Závěrečné hodnocení DEGIRO

Pokud jste nenáročný investor, za kterého se mimo jiné považuji i já sám, tak s DEGIRO budete nad míru spokojení. 

Obchodování na platformě je neuvěřitelně jednoduché a intuitivní a celá platforma je navíc v českém jazyce.

Výhody

DEGIRO je low-cost broker a jako takový je jeho největší předností nízká cena. Jejich největší tahák, tedy nízká cena, už nicméně není tak bezkonkurenční jako před několika lety.

Náklady spojené s brokerským účtem se budou vždy odvíjet od toho, jakým způsobem obchodujete, ale pokud je vaše strategie měsíční nákup celosvětového ETF fondu, XTB, Interactive brokers ale už třeba i SAXO disponují cenově srovnatelnou nabídkou. Určitě v budoucnu připravíme i srovnání všech zmíněných brokerů.

Na DEGIRO si nicméně stále můžete velmi snadno a levně sestavit a spravovat svá portfolia z ETF fondů a akcií. Těch je v nabídce navíc obrovské množství, nicméně nabídka je v posledních letech limitována právě dostupností českých investičních podkladů.

Osobně se mi velmi líbí investiční platforma. Prostředí je srozumitelné a přehledné a vaše obchodní aktivita se tak může snadno smrsknout jen na několik minut měsíčně. A tak by to mělo být. Ve srovnání s konkurencí má DEGIRO dle mého názoru nejhezčí investiční platformu.

Pokud jediné, co od platformy vyžadujete, je pravidelný nákup ETF fondů, DEGIRO poslouží víc než dobře. Pořád jsem navíc přesvědčen o tom, že DEGIRO je velmi bezpečný a transparentní broker.

Čeští investoři pak určitě ocení směnu korun za eura za středový kurz.

Nevýhody

Abych řekl pravdu, mám z DEGIRO trochu schizofrenní dojmy. Na jednu stranu jsem spokojeným klientem a nezaznamenal jsem se svým (irským) účtem žádný z problémů, na který si stěžují čeští investoři. Stejně tak respektuji snahu DEGIRO splňovat všechny pravidla dohledových orgánů, která je vedla k určitým krokům a rozhodnutím (znemožněné obchodování ETF bez českých podkladů). To je pro mě skvělý signál.

Na druhou stranu právě podpora českých investorů je ze strany DEGIRO tristní a čeští investoři zcela oprávněně ztratili důvěru. Přeci jen se bavíme o investiční platformě, kde lidé investují své životní úspory, a považuji za nepřípustné, aby broker ze dne na den zásadně změnil pravidla hry. Dodnes navíc není jasné, jakou strategii DEGIRO k chybějícím produktům zvolilo a spíše to vypadá, že DEGIRO dělá mrtvého brouka.

Česko je pro DEGIRO nejspíše příliš malým trhem, než aby přistoupil k zásadnějším krokům s ohledem na podporu českých klientů. Česká podpora už prakticky neexistuje a pokud si důsledně pročítáte českou smluvní dokumentaci, asi sami nad některými termíny kroutíte hlavou.

To vše je o to zřetelné především v kontrastu s platformami jako XTB nebo Portu, které neustále inovují s snaží se přinést českým zákazníkům to nejlepší (frakční akcie, investiční portfolia či DIP, pořádají investiční konference atp.) U DEGIRO žádnou podobnou snahu nejspíše v dohledné době nečekejte.

Kromě toho už DEGIRO není ani bezkonkurenčně nejlevnějším brokerem.

Taky mě mrzí, že DEGRIO už nenabízí Custody účet, navíc vám ani neumožní profitovat ze zápůjček jako Interactive brokers.

Má cenu s DEGIRO investovat?

Jednoduchá odpověď je, že spíše ano, ale už je to k zamyšlení. 

Nabídka DEGIRO už ale zdaleka není tak neodolatelná jako před několika lety. Konkurence je dnes na poli brokerů mnohem tvrdší a z přístupu DEGIRO se zdá, že český trh pro ně rozhodně není tím nejdůležitějším.

Kdybych brokera hodnotil jen na základě svých vlastních zkušeností z platformy s irskou lokalizací, asi bych jí ohodnotil 4,5 z 5 hvězdiček. Uvědomuji si ale, že čeští investoři mají úplně jiné zkušenosti a já je v této recenzi budu respektovat. Z toho důvodu dávám DEGIRO jen 3,25 z 5 hvězdiček.

Osobně jsem s platformou DEGIRO za ty roky stále spokojený a nenarazil jsem na žádné problémy, které by mě přesvědčily o opaku. Jde o bezpečného a transparentního brokera.

DEGIRO je vhodné především pro dlouhodobé investory, kteří provedou maximálně několik transakcí měsíčně. Na druhou stranu už nejde o bezkonkurenčně nejlevnějšího brokera na trhu a rozhodně stojí za zvážení i alternativy.

Shrnutí klíčových bodů a doporučení recenze

Probrali jsme všechny zásadní aspekty investování na platformě DEGIRO. Zde je závěrečné shrnutí, které vám pomůže rychle pochopit, co DEGIRO nabízí, a co naopak může být považováno za nevýhodu:

VýhodyNevýhody
Nádherné a jednoduché investiční prostředíNedostupnost ETF fondů bez české dokumentace
Vybraná ETF za 1 EURVysoké zdanění dividend u českých akcií
Nízké obchodní poplatkyNedostatečná komunikace s klienty
Směna z korun do eur zdarmaAbsence frakčních akcií
BezpečnostNedostatečná inovace ve srovnání s konkurencí
Veřejně obchodovaná společnostAbsence české podpory
Velký výběr instrumentů (s výjimkou ETF fondů pro české investory)Vyřazení Custody účtu

Závěrečný verdikt recenze DEGIRO 2025

Strašně rád bych napsal, že je DEGRIO nejlepším brokerem na trhu. Opravdu rád, už jenom proto, že je dodnes mým hlavním brokerem. Bohužel ale po mnohých přešlapech musím konstatovat, že pro české investory už jsou na trhu lepší varianty. Závěrečné hodnocení je 3,25/5 se zaměřením na pasivní investory.

Nemyslím si, že byste měli DEGRIO na základě této recenze houfně opouštět či zatracovat, ale na začátku roku 2025 se skutečně zdá, že jiní brokeři toho pro přízeň malých retailových investorů dělají opravdu hodně.

Pokud se vás nijak nedotklo vyřazení ETF fondů bez české dokumentace, tak si můžete přičíst klidně i jednu hvězdičku k závěrečnému skóre.

A co vy, jakého brokera používáte? Pokud máte DEGIRO, jste s ním spokojení? Co se vám líbí a co vám naopak vadí? Pomohla vám recenze DEGIRO s rozhodováním?

Pište do diskuze pod článkem nebo na [email protected]! Brokery navíc diskutujeme i v Discordové investiční skupině s předplatiteli herohero kanálu Rozbitého prasátka.

Pokračujte ve čtení!

Líbil se Vám článek?

Sdílejte na Facebook
Sdílejte na X

Diskuze

Odběr
Upozornit na
87 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Chybí mi tam frakce akcií. Hledal jsem něco pro potomka, kam bychom dávali „peníze od babiček“ a hned nakoupili (později s ním). Jinak podpora asi celkem ok. Řešil jsem zablokovaný účet (díky G Autentifikator) a během pár minut vyřešeno.

Podle mě to tak brzo nebude. Odpověď z podpory:
It is not planned for DEGIRO to offer fractional share trading. 
If this were to change in future, we will communicate this clients.

Alternativou by mohlo být Portu nebo XTB? XTB frakce, myslím, nabízí.
Michala

XTB frakce nenabízí. Nabízí je eToro nebo Interactive Brokers.

Ahoj Jakube, rád bych se tě zeptal ohledně toho, co píšeš: ´´Nicméně to vše se bude v roce 2020 měnit, jelikož Degiro může nyní díky spolupráci s mateřskou firmou flatex nabídnou svým zákazníkům opravdový bankovní účet pro volné prostředky. A jak už to v Evropě bývá, takový účet vám pojistí hotovost do výše 100.000 eur.´´ Znamená to tedy, že na účet můžeš dát až 100 000 eur, které nejsou zainvestovány a ty jsou pojištěné. Co ale ty, které jsou již zainvestované? Našel jsem na Degiro (https://www.degiro.co.uk/helpcenter/faq/safety/1112), že: ´´Is DEGIRO covered by any sort of Investor Protection Scheme?The Dutch Investor Protection Scheme… Číst vice »

Díky moc za komentář. Hledal jsem různé informace a ještě si o tom něco četl. Bral jsem nějaké informace z (http://skejwin.cz/zajisteni-investicnich-uctu-u-brokeru/), takže jsem si to chtěl jen trošku sjednotit. Dá se říci, že jestli věřím, že Blackrock (iShares) (ve kterém mám peníze u Degira) nezkrachuje, nemusel bych ani nějak řešit pojištění do 20 000 Euro, které bych měl přesáhnout za rok a půl, když bych jen vkládal peníze. Jestli Degiro zkrachuje, měl bych mít možnost si převést peníze k jinému účtu a je jedno jakou hodnotu bude mít portfolio (plus pro mne). Hledal jsem nějakou alternativu a narazil jsem na… Číst vice »

Díky moc Jakube za tvůj super komentář a pohled na věc.

Hodně zdaru.

Diego

Zdravím,
zrovna jsem se na toto pojištění (20 tis EUR) ptala dvou různých investičních poradců (jeden z nich je nezávislý, nespadajícíc pod žádnou bakovní společnost) také jsem řeila, co s těmi miliony (chacha) za pár let budu dělat …. a říkají, že těch 20 tis se vztahuje 1) na nezainvestované peníze na obchodním účtu, 2) na investice s pákou. Nakoupené akcie/ETF jsou na vaše jméno a při krachu Degira by měly následně přejít pod jiného brokera. Kromě toho má ale degiro limit 3 tis EUR, které mohou bez poplatků ležet nezainvestované na účtě.
Michala

Ahoj,
s těmi zakoupenými akciemi u Degira na naše jméno je to opravdu pravda? Já jsem četl v různých diskuzích, že u většiny brokerů (stejně jako u Degira), jsou akcie drženy právě na jméno brokera.
Kde jsi tuto informaci zjistila? 😉

Díky!

Ondra

Díky Jakube za shrnutí tvých zkušeností s Degirem. Měl jsem již několik schůzek s finančními poradci ale tvůj blog mi zatím pomohl se orientovat v tom, jak začít sám. Jeslti toje správný směr, ukáže čas, ale minimálně informace, které máš nejen v tomto článku mi pomáhají se rozhodovat podle toho, co mi dává největší smysl.

Ahoj, za sebe můžu pochválit přesně to co píše Jakub. Nízké poplatky, když si chci koupit každý měsíc akcie za $50, tak mě poplatky nezruinují. Android apka funguje výborně, stejně jako web. Aktuální ceny si raději ověřuji jinde (https://www.nasdaq.com/, https://finance.yahoo.com/) a na Degiru jen zadávám příkazy. Co je občas pomalé je převod peněz (pokud nechcete platit 10 eur), ale většinou trvá max den. Když to jendou bylo déle, poslal jsem dotaz na holandský a anglický support a do 24 hodin dostal 2 odpovědi, takže i toto fungovalo dobře. Kamarád si zařizoval účet asi před měsícem a také bez problému. Pěkný… Číst vice »

Degiro … hrůza. 1) donutili mne prodat 50% porfolia měsíc po tom, co jsem jej koupil (dali mi na prodej 6 měsíců s deadline 30.11.2020), že už jej nebudou podporovat a že když to neudělám sám, udělají to poslední den sami 2) jedna z těch věcí mi nejde 4 měsíce prodat … a ejhle, najednou zjišťuji, že oni mi dávají o ceně akcie 4 měsíce špatné infrormace. Po mých opakovaných stížnostech mi ještě řeknou, že akcie už není na burze, kterou podporuijí, ale na jiné a že mám prostě smůlu. Že to neprodají ani oni toho 30.11. a že mám… Číst vice »

Ahoj,
také jsem musel některé tituly odprodat. Ale tak jak takm si myslím, že pláčeš na špatném hrobě, tyhle věci vycházejí z legislativy a Degiro se jim jen musí přizpůsobit.
Sám jsem koupil kdysi titul, který šel ke dnu tak, že ho nasdaq stáhnul. A akcie té firmy zůstaly na jiné burze, kam si ten směšný zbytek za 25 eur poplatku můžu převést.

Jo tahle ohláška byla fakt na nic. Jejich obecný meil, že „ve vašem portfoliu jsou ETF, která dále nebudeme podporovat a buď si je prodáte sami, nebo to uděláme my“ je na nic. Obzvlášť, když se v tom jejich seznamu nedalo nijak rozumně hledat (případně, že by to v portfoliu třeba nějak vzvýraznili). Takže jsem šla vždy do portfolia zkopírova a ISIN a dala vyhledat … opruz. U mě šlo o dvě akcie/ETF a prodat to šlo v pohodě. … A pak mám v portfoliu další ETF, která nemůžu kupovat, ale mohu je držet, že už je také nepodporují, či… Číst vice »

Ahoj chtěl bych se zeptat, pro účet basic informace „vaše pozice mohou být půjčeny třetím stranám“… toto dělají standardně i ostatní platformy ib?

Tak oni potřebují někde brát, aby měli pro ty, kteří chtějí shortovat. IB to by default nedělá.
Michala

Dobrý den, můžu se zeptat, využíváte účet Basic nebo Custody? U Custody mi přijde nevýhoda poplatek za zpracování dividend 1€+ 3.00 % z dividendy celkem dost pro začínající investoři. Jinak jsem s Degiro taky spokojený.

Moc díky za odpověď. Já mám taky Custody ale bohužel nevěděl jsem o možnosti založení dalšího účtu u Degira na stejné jméno, kde bych nakupoval čistě jenom dividendy. Takže kromě ETF (akumulační) mám i dividendy. Tak teď přemýšlím jak z toho co nejlíp vybruslit 🙂 a zdali jsou poplatky 1€+3% fakt tak vysoké oproti konkurenci.

Dobrý den,
díky moc za kvalitní článek. K více účtům na jedno jméno: právě to řeším a je to oficiálně podporované, přímo je to popsané ve FAQ, viz:

Is it possible to open multiple accounts with the same details?
You can open multiple accounts with the same details (name, address, email, etc.). The only details which must be different is the username.
If you wish to open multiple accounts using the same bank details, when transferring funds please include the username you wish to have the funds added to in the details of the transfer.

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, když bych pravidelně investoval do 2 ETF, které nejsou na seznamu zdarma , tak je poplatek 2E +0.033+TER účtován s každou investicí? Není pak lepší kupovat třeba čtvrtletně? Ono na seznamu zdarma jsou většina dividendove. A Já plánuji akumulační. Díky

Krásné srovnání rozdílu investování měsíčně a čtvrtletně najdete zde https://thepoorswiss.com/invest-every-month/ – ve zkratce – měsíční investování se vyplatí víc – zisky prostě výrazně předčí zaplacené poplatky 😉
Michala

Osobne me u Degira vadi nemoznost investovat do obranneho sektoru…

Zdravím,
zrovna koukám, že máte irské Degiro 🙂 v Eurech. Známý říkal, že české Degiro je též v Eurech. Jak jsem se na jiném blogu dočetla, mým cílem by mělo být kupovat ETF v jejich základní měně, abych se vyhnula zbytečným měnovým převodům. Do teď jsem se soustředila hlavně na to, aby mnou kupované ETF bylo v měně mého investorského účtu, budu muset můj seznam ETF znovu projít. Osobně mám Degiro.ch 🙂 (CHF) a k tomu xtb v Eurech, takže teď nevím, na které platformě kupovat ETF vedené v dolarech.
Michala

Koukala jsem na stránky českého Degior a ano, posílat EURa jde, ale zpět na účet můžete dostat jen koruny, to jen pro info.

A ještě dotaz – v případě, že mi němčina nevadí, je nějaký rozdíl mezi německým a irským degirem? Pokud budu chtít obchodovat v Eurech a mnou vybrané ETF nebude na mé platformě (mám XTB), tak bych si založila německé Degiro. Známý říkal, že například německé Degiro má lepší poplatky při ochodování na Xetre. Čekala jsem , že poplatky jsou všude stejné.

Michala

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc:
Založil jsem si účet u Degira, ale při registraci mi to nedovolilo vyplnit jméno s háčkem, tak jsem ho vyplnil bez. Následně mi ověřili účet podle dokladu a registrace proběhla v pořádku. Mám tam tak evidované příjmení bez háčku. Je to v pořádku, nebo to může být problém?

Mockrát Vám děkuji za odpověď! Uklidnil jste mě :))

Ahoj, Jakube,

Vím, že se na Degiru daní dividendy sazbou 35 % a že je možnost si zpětně požádat o těch 20 %. Máš s tím nějaké zkušenosti, resp. nemohl bys nastínit, jak na to? Zatím investuji jen půl roku na portu.cz, ale chtěl bych zkusit investovat do podílových ETF právě přes DEGIRO.

Díky moc za odpověď!

Dobrý den, Jakube,

Já děkuji za vyčerpávající odpověď. Hned jsem o něco moudřejší. Mohl bych mít v tom případě ještě jeden dotaz? Když nakoupím tento ETF fond:
IE00B5KQNG97 HSBCSP500ETF Euro Euronext Paris, daním dividenda podle Irska (IE fond) nebo podle Francie (burza)? Jsem z toho zmatený.

Děkuju moc za odpověď.

Výborně, děkuji moc. Rád si počkám na ucelenější odpověď 🙂

Zdravim. Diky autorovi za informace na webu. Dost mi pomohli. 😉
Rad bych se jeste zeptal. Z jakeho duvodu nemohu na Degiro obchodovat ETC Physical Gold? Je to jen tim, ze to broker z nejakeho duvodu omezuje? Napr. iShares Physical Gold ETC IE00B4ND3602 nebo Invesco Physical Gold A IE00B579F325? Diky. Honza

Last edited 3 let před by Honza

Diky za tip. 😉

Chci začít investovat do ETF, zjistil jsem, že hodně tituly, které mne zajímají (hodně diverzifikované akumulační ETF), jsou často dostupné v Irsku, tedy ISIN jim začíná na IE. Jelikož si chci převádět koruny na Eura sám a chci se vyhnout poplatku za použití cizí burzy (čekám, že v budoucnu může růst nad dnes směšnou částku), sondoval jsem situaci s Irským Degirem. Podle toho, co jsem našel, jsou v Irsku zdaněny nákupy akcií, nikoliv ETF, ale zato se daní zisk z hodnoty ETF šílenou daní 41%, to samé platí pro dividenda, které mne u akumulačních akcií nemusejí zajímat. Zdroj https://www2.deloitte.com/ie/en/pages/financial-services/articles/taxation-of-irish-etfs.html Non-domestic… Číst vice »

Zdravím, mám dotaz 🙂 všude se píše kde degiro uchovává „volné prostředky“ nezainvestované peníze to se dočteme všude.. že kdyby degiro krachlo tak o peníze nepřijdem ale jak je to s akciema které tam držíme ? Jsou taky v bezpečí ? Kdyby degiro „zmizelo“ tak kde je získáme ? Píšou že je drží externě ale nic víc člověk nevi.. aby člověk za čas nezjistil že akcie ani nedržel a degiro zmizelo.. kde to oveřit že sme vážně majitelé akcií atd.. a jestli jsou vážně u degira v bezpečí.. děkuji za případné odpovědi. A dekuji autorovi Jakubovi sleduju vás kde se… Číst vice »

Už čttrnáct dní nevracejí peníze, které byly na jejich účet vyplaceny z uctu mé manželky, když napsali, že je takto použít nelze. Já napsal, že chápu, že penize žádám vrátit. Oni přes urgenci nevracejí. Komunikace s nimi neni mozna.

Last edited 3 let před by Vaclav Sluka

Dobrý den Jakube,

snažím se pochopit výpočet nákladů spojených s nákupem/prodejem ETF.
V článku je uveden příklad převzatý přímo ze stránek Degira, tedy:
nákup ISEQ 20 Tracker za €1 000 s poplatkem: €2,38
(zdroj: https://www.degiro.cz/poplatky/poplatky-broker-degiro)

Dle ceníku Custody je poplatek fix 2EUR + 0.03%.
Poplatek by tedy měl být 2EUR + 0.03%z 1000EUR = 2 + 0.3 = 2.3EUR
Oproti příkladu se můj výpočet rozchází o 0,08EUR.

Provádím výpočet špatně a nebo jsou v příkladu započteny další náklady (koverze měny apod.)?

Děkuji za skvělý web,
Petr

Díky Jakube za vyčerpávající odpověď. Pro mě je podstatné, že výpočet jako takový provádím spravně a drobné odchylky nezbyde než ignorovat a doufat, že zůstanou drobné 🙂

Jak se prosím řeší u DEGIRO,pokud se mi něco stane,Např.nehoda,umřu a je tam portfoilo řádově v milionech? Jak se o tom rodina dozví?To asi dědické řízení neřeší,nebo notář to dokáže zjistit a řeší to s DEGIREM?nebo to prostě propadne DEGIRU?

Ahoj, zmínil jsi problém s americkými ETF při přechodu na novou legislativu EU. Plánuji koupit a drzet ETF po dobu mnoha let. Domnivam se, situace která mě donutí přejít jinam se může opakovat (Degiro zavede poplatky za neaktivitu nebo cokoliv jineho). Kolik to momentálně presne stoji? Nikdo mi nedokáže odpovědět. V ceniku jsou taky jen nejake blize nespecifikovane externi naklady. Díky moc.

Chtěl jsem se zaregistrovat na Degiro, ale při registraci je nutné vlastnit chytrý telefon na kterém je operačním systémem iOS 11.1 nebo Android 7.0.0 a novější. Hm opravdu „chytré“ a co my co takový nemáme?! Asi smolíček pacholíček…

Podařilo se vám to nějak vyřešit? Dnes jsem narazila na stejný problém.

Dobrý den,
chtěl bych se poradit ohledně účtu Basic a Custody.
Kromě poplatku za dividendy, kde vidíte výhodu u Custody a proč by Basic mělo být lepší?
Popřípadě mít dva ve formě dvou registrací, ale myslím, že je nutný i jiný účet, ale tohle nevím přesně.
Nevím jestli a jak moc budu v budoucnu investovat do dividendových akcií.
Děkuji

Dobrý den,
dokážete mi někdo poradit jak je to s obchodováním na páku, resp kdybych si půjčil peníze od Degira?
Pochopil jsem, že je potřeba mít alespoň active účet a že si můžu půjčit do 50% hodnoty portfolia a že úrok je pouze 1,5%. Je to opravdu tak? Přijde mi to poměrně nízko.

Nyní mám basic účet a v nastavení profilu to vypadá, že typ účet lze změnit. Nevíte, jestli už nezměnili pravidla a nyní je možné změnit typ účtu?

díky

V článku se objevuje informace, že veškeré převody mezi CZK a EUR jsou zdarma. Nedaří se mi však tuto informaci najít v Degiro sazebníku. Je to stále platné? Dá se toto nalézt někde v oficiálních zdrojích?

Díky.

Podělím se o zkušenost:

Pokusil jsem se dnes založit u Degiro účet. V poměrně pokročilé fázi procesu jsem byl vyzván k
potvrzení žádosti o „Basic“ profil aniž bych měl možnost toto změnit na „Custody“. Na email dotaz jsem dostal odpověď:

 Custody accounts are no longer a profile type on the DEGIRO platform.

Tuto informaci se mi nepodařilo nikde explicitně dohledat. Pokud jako další indicii vezmu, že na UK doméně helpdesk „Account and Personal Details -> Profiles“ tento typ také neuvádí, tak s CUSTODY je zřejmě konec…

Ahoj Kubo, rád bych se zeptal, jak to přesně funguje s nákupem ETF bez poplatků. Z popisu na jejich stránkách mi není jasné, jestli se je možné každý měsíc koupit pouze 1 ETF ze seznamu, nebo je možné koupit libovolný počet vybraných ETF, ale na každém z nich může být pouze jeden pohyb daným směrem? Jinak řečeno – budu platit poplatek, když si každý měsíc koupím 3 různé ETF ze seznamu?

Ahoj Kubo, díky za rychlou odpověď. Pak se tedy Degiro jeví jako asi nejlepší možnost pro buy & hold strategii až do důchodu při správném výběru ETF 🙂

Kluci a plati porad to, ze tam musim dat alespon 1000 EUR, abych to mel zdarma?

Ahoj, ráda bych se připojila k dotazu. Za kalendářní měsíc je tedy možné nakoupit více různých ETF ze seznamu a pořád to bude zdarma (nezáleží na tom, kolik kusů ETF, ale jen jeden nákup daného ETF). Nezáleží tedy na tom, že jednotlivé ETF budou z odlišných burz?

Last edited 2 let před by Lucie

Ahoj Kubo, vzalo si prosím degiro nějaký poplatek za výběr z degiro? Jestli to chápu správně, tak to byla mezinárodní platba z irského eurového účtu degiro na tvůj německý eurový účet.
Díky moc,
Pavel

Last edited 2 let před by Pavel

Ahoj Kubo,
díky za odpověď. Spatřuješ prosím nějakou nevýhodu v irském degiro účtu oproti českému degiro účtu třeba z pohledu daní apod.? Rád bych část prostředků držel v eurech a irský degiro účet mi přišel jako zajímavá možnost. Oproti hotovosti to má potenciál zhodnocení a když bych potřeboval hotovost v eurech, můžu ji vybrat.

Díky moc za odpověď
Pavel

4x jsem se pokoušel vybrat peníze ze svého účtu a bez úspěchu. Po každé my odečetli 10euro. Podvod

ahoj Jakube, dik za super blog. Mam prosim otazku. Zalozil som si ucet na degiro .ie na ETF a ciel bol, ze budem sa snazit vyuzivat hlavne domacu burzu. Zial, nevidim v ponuke absolutne ziadne ETF, a irsku burzu ani nevidno vo filtru pre „stock markets“. Pritom ked som si pozrel Dublin Euronext, tak je tam celkom dlhy zoznam listed ETFiek. Je chyba u mna, alebo Degiro jednoducho ETF cez IRL nema v ponuke? Ako majitel irskeho uctu, mas to tak rovnako?

Dobrý den, chci se zeptat, ohledně poplatků Degiro. Pokud plánuji kupovat např. 2 ETF fondy, každý za 1 tisíc Kč měsíčně. Jedná se už o 2 transakce a bude to za poplatek? Zároveň je tedy potřeba ověřit, zda je Degiro obchoduje na stejné burze, aby mi nenarůstal roční poplatek? Snažil jsem se dohledat zde: Degiro ETC Core selection Mají zde 2 ETF od Vanguardu v TOP 4 – „Naše čtyři nejobchodovanější ETF“ Níže v seznamu je však nenajdu, tudíž nevím, na které burze jsou tyto ETF obchodovány. Děkuji za objasnění a Váš čas. Dan PS: Četl jsem Vaši knihu a… Číst vice »

Ahoj, nevýhodné zdanění českých dividend je v nevýhodách uvedeno dvakrát a také emailová adrese do degira je špatně (prohozená slova). Jinak mám z Degira úplně stejný pocit a stejné závěry. Utíkat (zatím) nebudu, ale pro investice s dražšími poplatky už chodím jinam…

Na webu se vám nejspíše líbí...

Chcete ještě více
investičního
obsahu?

Odebírejte newsletter!

popup obrazek s penezi