Nejste na to sami

Nástroje a knihy

V 21. století existují nástroje a knihy na všechno. I na peníze!

V době technologické nejste na všechno sami. Ať už chcete optimalizovat svůj měsíční rozpočet nebo automatizovat pravidelné investování, na všechno existují super nástroje a knihy. Rozbité prasátko se rádo podělí o ty nejlepší finanční služby, kterým věří a které samo používá.

Některé odkazy jsou předmětem affiliate marketingu. To znamená, že vy zadarmo zjistíte, jaké jsou nejlepší finanční produkty na trhu a pokud si zřídíte u některé ze služeb účet přes uvedený odkaz, Rozbité prasátko obdrží provizi. A vy dost možná také!

Rozpočet jednoduše

Wallet je úžasně jednoduchá a intuitivní budgetovací aplikace, díky níž budete mít vaše příjmy a výdaje vždy pod kontrolou.

Třešnička na dortu – za aplikací stojí český vývojářský tým!

Nejlevnější obchodování

Abyste mohli začít investovat, potřebujete dvě věci. Znalosti a brokerský účet. Znalosti hledejte níže v sekci knih, ohledně brokerského účtu už neváhejte. Degiro je holandský low-cost broker, který bude držet vaše útraty za obchodování rekordně nízko. Navíc nabízí koupi jednoho ETF měsíčně zdarma!

Moderní investování pro všechny

Portu je česká robo-advisory investiční služba. Jaký je nejlepší postup, ja zhodnotit své peníze? Pravidelné investování do světových trhů a složené úročení po dlouhou dobu.

Portu vám zajistí obojí.

Zahrajte si na banku

Chcete vydělávat jako banka a půjčovat lidem ze všech koutů světa s návratností 10-15 % ročně? Pak bude Mintos právě pro vás! Jde o P2P platformu, neboli službu, kde lidé půjčují přímo lidem. A to vše v češtině a bez poplatků!

Pohodová česká banka

Equa bank je česká v dnešní době již poměrně známá bezhotovostní banka, která nabízí běžný účet společně se spořícím. Na běžném účtě máte výběr ze všech bankomatů v ČR zdarma a dostupný spořící účet poslouží jako skvělé místo pro vaši finanční rezervu. Navíc má aplikace online bankovnictví krásný design!

Investujte do nemovitostí

Investice do nemovitostí letí, kdo však má prostředky na to, aby si pořídil hypotéku na vlastní byt? Pokud chcete také čerpat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, vyzkoušejte českou P2P platformu Upvest s návratností mez 5-7 % ročně!

Transparentní on-line směnárna

Taky vás rozčiluje, když nevíte, kolik v bance zaplatíte za výměnu peněz z korun do eur? Pokud ano, vyzkoušejte on-line směnárnu Transferwise. Než peníze směníte z jednoho účtu na druhý, vždy budete přesně vědět, kolik vás celá operace bude stát, tedy kolik peněz pošlete a kolik dostanete.

Blog o penězích je pouhým začátkem. Přečtěte si knihu!

Člověka lze dobře poznat podle knih, které čte. Pokud tedy vůbec nějaké čte. Chcete se vzdělat ve světe financí nebo osobního rozvoje? Zde je doporučená četba od Rozbitého prasátka!

Robert Kiyosaki

Bohatý táta, chudý táta je dnes již legendární knížka na téma osobních financí. Kniha upozorňuje především na důležitost finanční gramotnosti na cestě za finanční nezávislostí.

Mark Manson

Všechno není růžové. Občas vám život hází klacky pod nohy. A neúspěch je cestou kupředu. Přečtěte si americký best-seller Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le a dívejte se na život s nadhledem!

James Clear

Osobní finance nejsou jen o penězích, ale i o chování a především o zvycích, které si vypěstujete. Díky Atomovým návykům se naučíte zacházet lépe s penězi tak, že především vylepšíte vaší dennodenní rutinu a optimalizujete své zvyky.

Charles Wheelan

Zahoďte učebnice ekonomie a přečtěte si Odhalenou ekonomii od Charlese Wheelana! Slibuji vám, že to je jediná kniha o ekonomii, která vám vyčaruje úsměv na tváři. A ještě vás při tom spoustu naučí.

Benjamin Graham

Zajímá vás, odkud ví Warren Buffet to, co ví? Tak nehledejte dál a přečtěte si knihu Inteligentní investor od jeho mentora Benjamina Grahama. Kniha je mnohem lepší, než jak napovídá její obal.

Varování: jde o poměrně náročné čtení!

Daniel Kahneman

Proč tolik lidí přichází při investování o peníze? Protože na to zkrátka nemá nervy! Držitel Nobelovy ceny za ekonomii vám v knize Myšlení rychlé a pomalé vysvětlí základní principy behaviorální ekonomie!

Cal Newport

„Zvládl bych cokoliv, kdybych na to jen měl čas. A pořád mě někdo neotravoval. A nekřičel na mě FB. A nemusel pořád číst zprávy.“

Obhajujete se někdy obdobnými výmluvami? Tak si přečtěte knihu Hluboká práce a naučte se soustředit na to, na čem vám záleží.

J.L.Collins

Asi nejjednodušší kniha, která vás uvede do problematiky osobních financí. Přečtením získáte základní návod, jak proměnit vlastní (nejen) finanční život od základů a jak dosáhnout vytoužené finanční nezávislosti.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

MJ DeMarco

MJ DeMarco uvádí na správnou míru spoustu zažitých pravd, jak dosáhnout na finanční nezávislost. Pokud nechcete čekat s odchodem do penze do 60 let, nastartujte vlastní podnik a urychlete cestu do předčasného důchodu.

Kniha UNSCRIPTED je povinné čtení pro každého začínajícího podnikatele.

Kniha je dostupná v anglickém jazyce.

Nemáte dost a chcete více od

Rozbitého prasátka

Přihlašte se k odběru novinek!

Žádný spam. Jen to nejlepší ze světa osobních financí.

přihlašte se k odběru novinek rozbité prasátko