Rozbité prasátko

Zima s Rozbitým prasátkem ☃️

Co si pro vás Rozbité prasátko připravilo během na dlouhé zimní večery do začátku roku 2024? Kde začít?

Začnu s nejdůležitějším oznámením mé dosavadní kariéry. A vás, podporovatelů Rozbitého prasátka, se rozhodnutí bude týkat asi ze všeho nejvíce.

Končím.

Svému zaměstnavateli a firmě, ve které jsem strávil většinu své profesní kariéry, jsem oznámil, že ke konci dubna ukončím svou kariéru a začnu se naplno věnovat projektu, který za ty roky přerostl v něco mnohem většího než jen víkendovou zábavu.

Začnu se naplno věnovat projektu Rozbitého prasátka.

Emocionální a nesmírně těžké rozhodnutí, které ale vzešlo po opravdu dlouhém přemýšlení a zhodnocení situace. Věřím, že jde o krok správným směrem a že jsem na něj připraven. Tak snad se nemýlím.

O kariérní změně se v budoucnu určitě ještě hodně rozepíšu.

Co to bude znamenat pro vás?

Tak hlavně mnohem víc lásky a obsahu! ♥️

Blog

V první řadě bych chtěl vymést pavouky ze zaprášeného a zastaralého blogu. Ten si zaslouží mnohem větší pozornost a hlavně pravidelnost.

Jsou na něm články, které neprošly updatem dlouhé roky. Za některé bych se dnes už styděl. Zkrátka je na čem pracovat, ať už jde o návody, recenze platforem, srovnání, evergreen články nebo komentáře k aktuálnímu dění, to vše bude vycházet mnohem častěji.

Už mě svrbí prsty.

Newsletter

Přiznejte se, kdo má rád newslettery? Moc rukou ve vzduchu nevidím. Newslettery drtivou většinu lidí otravují. Já odebírám všehovšudy pouze dva – pro inspiraci newsletter Jamese Cleara a pro přehled ze světa investic newsletter od Portu.

Oba jsou super, oba mají něco do sebe.

Já chci od května představit svůj vlastní VIDEO newsletter.

Každý druhý týden bych chtěl shrnout novinky ze světa investic, reagovat na obsah jiných tvůrců, který mě zaujal, odkázat vás na super články, knihy a studie, co se mi dostaly pod ruce a také zdrbat dění na českém fintwitteru.

To vše v mnohem odvázanější formě než dosud ve víceméně faktickém podcastu.

Tak snad to bude stát za to!

Kurz pro pasivní investování

Velká bomba nového roku je vydání video kurzu v produkci s Vojtou Žižkou.

A víte co? Sami se na něj už můžete podívat, je venku a k dispozici, ještě ale otálíme se spuštěním opravdové propagace.

Co se z kurzu dozvíte? To samé co z knihy Průvodce pro pasivní investování!

Kurz je namířen na lidi, kteří nevezmou do ruky knihu, jak je rok dlouhý. Pokud jste tak knihu četli, nic nového se z kurzu nedozvíte, ale máte-li raději audiovizuální vzdělávání a knihu jste prozatím nečetli, kurz by se vám měl líbit.

Zde je odkaz.

Aftermarket

Líbilo se vám povídání s Vojtou Žižkou a Kicomem? Za týden nahráváme druhou epizodu pouze pro podporovatele našich kanálů.

S klukama to je sranda a těším se na druhé kolo!

Livestream

Pro podporovatele bych pak také rád zavedl opravdové livestreamy. Máte rádi mé epizody podcastu Otázky a odpovědi? Tak přesně tohle bych chtěl dělat live a jen pro vás. Uvidíme, jaký to bude mít úspěch. 

Nejdříve však musím dodělat domácí studio.

Co na takový nápad říkáte?

Není mou ambicí se stát finančním poradcem, ale popovídat si s lidmi a vyjádřit se k palčivým problémům, které nejspíše trápí více lidí, to by mohlo být zajímavé!

Témata a hosté podcastu

Za týden pro podporovatele vydám epizodu o tom, jak investovat v roce 2024. Poté se chystám nahrát několik srovnávacích epizod na téma platforem a jednotlivých ETF fondů.

A hosté, které bych rád pozval?

Jaroslav Šura (potvrzeno) a povídání o tom, jak investovat v Česku, a zatím nepotvrzený (ale vysněný) Filip Matějka a behaviorální ekonomie.

Pokud už teď máte nějaké otázky, posílejte!

Poděkování

Toť k oznámením.

Ani nevíte, jak moc si vážím vaši podpory. Po obsahové stránce jste zatím strádali, což mi je strašně líto, nicméně je mým závazkem vám to v následujících měsících bohatě vynahradit. Od května už naplno.

Díky, že mě podporujete, bez vás by ten přechod z práce do podnikání a full-time blogování a podcastování nebyl možný.

Jste nejlepší!

Prasátko Jakub

Díky za podporu!

Nemáte dost a chcete více od

Rozbitého prasátka

Přihlaste se k odběru novinek!

Žádný spam. Jen to nejlepší ze světa osobních financí.

přihlašte se k odběru novinek rozbité prasátko